REKLAMA

Sprawca ataku w Hadze aresztowany

Sprawca ataku w Hadze aresztowany

Domniemany sprawca piątkowego ataku w Hadze został zatrzymany przez holenderską policję. Pojmany nożownik ma 35 lat. Mężczyzna zdążył zranić dwie 15-latki oraz 13-letniego chłopca po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Był to drugi taki przypadek tego dnia w Europie. Wcześniej jeden z zamachowców zaatakował w Londynie.

REKLAMA

Sprawca piątkowego ataku w Hadze został ujęty przez holenderską policję. 35-letni mężczyzna ranił na rynku wśród tłumu dwie 15-letnie dziewczyny oraz 13-letniego chłopca. Po tym fakcie zamachowiec uciekł z miejsca zdarzenia.

Zobacz także: Wstrząsający raport o prześladowaniach chrześcijan

„W wyniku napaści z użyciem noża, dokonanej na ulicy Grote Marktstraat, 35-letni mężczyzna został zatrzymany w centrum Hagi” – poinformowała holenderska policja za pomocą Twittera.

Nożownik za cel ataku obrał sobie zatłoczone z okazji tzw. Black Friday centrum handlowe. Po przybyciu na miejsce policja zamknęła teren placówki handlowej, aby uchwycić przestępce.

Do podobnego ataku doszło tego samego dnia w Londynie. Inny mężczyzna zabił dwie osoby nożem oraz trzy zranił, po czym dzięki sprawnej akcji Polaka i dwóch innych przechodniów został powstrzymany. Policja mając podejrzenia, że zamachowiec może się zdetonować postanowiła go zastrzelić na miejscu.

rmf24

REKLAMA

Komentarze