REKLAMA

Spaliło się składowisko odpadów chemicznych koło Kielc

Spaliło się składowisko odpadów chemicznych koło Kielc

Tuż po godzinie 14 doszło do pożaru na składowisku odpadów chemicznych w Nowinach kolo Kielc. Nielegalne składowisko spaliło się jak dotychczas z nieustalonych przyczyn. Władze stolicy województwa świętokrzyskiego apelują to pobliskich mieszkańców o nieotwieranie okien. Możliwa ewakuacja w najbliższym czasie.

REKLAMA

Od kilku miesięcy władze gminy Sitkówka-Nowiny starają się o zlikwidowanie nielegalnego składowiska odpadów chemicznych w Nowinach koło Kielc. Dziś po godzinie 14. spaliło się ono z nieznanych dotąd powodów. Jednak nadal wydobywają się z niego kłęby czarnego i szkodliwego dymu.

Zobacz także: Redaktor Mediów Narodowych napisał bajkę. Część zysków przekaże na szkoły

Władze Kielc apelują do mieszkańców, aby ci nie otwierali okien – „Mieszkańców Kielc z południowych części miasta prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Nie otwierajmy okien, unikajmy przebywania na zewnątrz” – jak informowały są w stałym kontakcie z wójtem gminy Sebastianem Nowaczkiewiczem.

Niewykluczone, iż zostanie podjęta decyzja o ewakuacji pobliskich mieszkańców objętych terenem ewentualnego skażenia tj. osób z ul. Perłowej. Władze gminy Sitkówka-Nowiny przygotowują tymczasowe lokum dla nich.

echodnia.eu

REKLAMA

Komentarze