REKLAMA

Sondaż: Niewielka przewaga Dudy nad Trzaskowskim w II turze wyborów prezydenckich

Sondaż: Niewielka przewaga Dudy nad Trzaskowskim w II turze wyborów prezydenckich

Andrzej Duda ma się czego obawiać?

Kandydatura obecnie urzędującego prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego rozbudziła emocje wśród komentatorów opinii publicznej. Pytań pozostaje zdecydowanie więcej niż odpowiedzi. Czy sztabowi Trzaskowskiego uda się zebrać wymagane 100 tysięcy podpisów? Jak i kiedy Platforma zamierza tego dokonać? Jednak już po pierwszych wypowiedziach członka Koalicji Obywatelskiej możemy być pewni, że czeka nas dużo ostrzejsza i bardziej dynamiczna kampania od tej, którą prowadziła marszałek Małgorzata Kidawa-Błońska

Ciekawe badania sondażowe

Według najnowszego sondażu” Super Express” Rafał Trzaskowski zajmuje drugie miejsce. Według badania ma zdecydowanie największe szanse na starcie w II turze z ubiegającym się o reelekcję Andrzejem Dudą.

REKLAMA

W gwoli ścisłości należy dodać, iż obecny prezydent stołecznego miasta Warszawa, nie jest jeszcze oficjalnym, zarejestrowanym kontrkandydatem Andrzej Dudy. W celu stania się realnym graczem w prezydenckim wyścigu musi zebrać wymagane 100 tysięcy podpisów. Biorąc jednak pod uwagę wielkość partii z ramienia, której ubiega się o urząd głowy państwa, ze zbiórką nie powinno być najmniejszych problemów. Właśnie z tego powodu Rafał Trzaskowski jest oficjalnie uwzględniany przez nieomal wszystkie badania opinii publicznej.

Według ostatnich notowań w ramach I tury zdecydowanie wygrywa urzędujący prezydent. Według” Super Express”, może liczyć na wysokie poparcie wynoszące 43.76 procenta głosów. Drugie miejsce zajmuje właśnie Rafał Trzaskowski , na którego głos oddałoby 16.54 procenta badanych respondentów. Prezydentowi Warszawy po piętach depcze do niedawna drugi w sondażach Szymon Hołownia z poparciem 15, 88 procenta. Trzecie miejsce zajmuje prezes PSL Władysław Kosiniak Kamysz, którego poparcie oscyluje w granicach 10 procenta.

Krzysztof Bosak kolejny raz przed Robertem Biedroniem

Sondaże oczywiście jak powszechnie wiadomo różnią się od siebie ilością respondentów i wieloma innymi czynnikami. Na ich podstawie nie da się oszacować dokładnych wyników procentowych, ale warto nadmienić, iż ukazują one pewne ogólne tendencje. Tak oto w następnym już sondażu kandydat Konfederacji wyprzeda Roberta Biedronia. Polityk Lewicy od wielu tygodni odnotowuje sondażowe załamania. Niektórzy przedstawiciele obozu lewicy, rozważają zamianę kandydata. Trudno się dziwić skoro według najnowszego badania Krzysztof Bosak może liczyć na poparcie w wysokości 6,45 proc. Robert Biedroń natomiast w tym sondażu uzyskał zaledwie 5,51 proc.

Pozostali kandydaci nie przekroczyli progu 1 procenta. Liderem w tym zestawieniu jest Paweł Tanajno z wynikiem 0,82 proc. Na kolejnych miejscach plasują się: Marek Jakubiak-0,8 proc., Mirosław Piotrowski -0,43 proc, Stanisław Żółtek-0,08 procenta.

Co najciekawsze w kontekście jednego z dwóch kandydatów, na którego w drugiej turze oddałoby się głos, wyniki są zaskakujące. Rafał Trzaskowski uzyskał 47 procent, a jego przeciwnik obecny prezydent 53 procent.

REKLAMA

Komentarze