REKLAMA

SONDAŻ: Aż 9,68% dla Konfederacji! PiS będzie miał problem?

SONDAŻ: Aż 9,68% dla Konfederacji! PiS będzie miał problem?

W najnowszym sondażu IBSP dla Wirtualnej Polski Konfederacja ma aż 9,68% poparcia! Czy Prawo i Sprawiedliwość zaczyna mieć spory problem?

REKLAMA

W najnowszym sondażu IBSP dla Wirtualnej Polski Konfederacja osiągnęła fenomenalny wynik. Sojusz narodowców, tradycjonalistów i wolnościowców może liczyć na prawie 10% poparcia. Oczywiście pierwsze miejsce zajmuje Prawo i Sprawiedliwość z 37,84% poparcia. Druga jest Koalicja Obywatelska z 32,28%, a ostatnie miejsce na podium zajmuje dziecko zamilczania Konfederacji i promowania wszelkich Zandbergów przez TVP, a więc Lewica (SLD, Wiosna, Partia Razem) z 13,34%.

Następna jest właśnie Konfederacja, która ma aż 9,68% poparcia. Dalej jest Polskie Stronnictwo Ludowe, które z resztkami Kukiz’15 tworzy tak zwaną Koalicję Polską. PSL może liczyć na tylko 7,39%. Na „inne” ugrupowanie chce głosować niecałe pół procenta badanych. W większości sondaży Konfederacja osiąga od 5 do 9% poparcia. Skutecznie przeprowadzone prawybory na pewno przysporzyły temu ugrupowaniu nowych sympatyków. Cała nadzieja w tym, żeby wewnętrzne kłótnie korwinistów tego poparcia nie zmarnowały.

ZOBACZ TAKŻE: PiS już atakuje zbiórkę #STOP447. Czerwińska: „To jest bez sensu”

Prawo i Sprawiedliwość może mieć coraz większy problem. Żeby wygrać wybory prezydenckie, Andrzej Duda musi uśmiechać się i szukać poparcia wśród elektoratu wielkomiejskiego, centrowego. Skierowanie się w tę stronę spowoduje jednak wzrost Konfederacji na prawicy. Wiele też może zależeć od zachowania się w sprawie #STOP447. Jeśli PiS wypnie się na opinię dwustu tysięcy polskich patriotów, może mieć spore problemy. Politycy Konfederacji już zapowiedzieli, że będą ten projekt w Sejmie popierać.

REKLAMA

Komentarze