REKLAMA

Solidarność chce zmian w bonie turystycznym. Będzie „klauzula społeczna”?

Solidarność chce zmian w bonie turystycznym. Będzie „klauzula społeczna”?

Gościem programu Wirtualnej Polski był dziś Piotr Duda przewodniczący” Solidarności”. Wygłosił kilka propozycji co do pomysłu wysuwanego przez Prawo i Sprawiedliwość dotyczącego bonu turystycznego.

REKLAMA

Przewodniczący” Solidarności”, chciałby wprowadzenia klauzuli społecznej co w gruncie rzeczy oznacza, iż bon turystyczny 1000 + mógłby być wykorzystany jedynie w tych firmach ,które zatrudniają swoich pracowników na umowę o pracę.

Rozdawnicze zapędy Zjednoczonej Prawicy

Solidarność zamierza poprzeć kolejny pomysł Prawa i Sprawiedliwości. Rząd PIS w ramach kampanii Andrzeja Dudy chce uruchomić bon turystyczny 1000 plus. To kolejna propozycja , która nie jest odpowiedzą na wyzywania jakie niesie ze sobą COVID-19, a ucieczką w stronę socjalizmu. Tak na tę ideę zareagował lider” Solidarności” Piotr Duda.

Na pytanie w kontekście bonu turystycznego, odpowiedział w taki sposób:- Uważamy, że jest to bardzo dobry pomysł, ale ten bon powinien być wykorzystywany w firmach zatrudniających na umowę o pracę oraz przestrzegających praw pracowniczych.

Piotr Duda w dalszej części wywodu zaznaczył, iż nie wyobraża sobie wsparcia dla firm nieprzestrzegających praw związków zawodowych i nie działających wedle kodeksu pracy.

Działacz związkowy zadeklarował, że” Solidarność”, chce udziały w dyskusjach nad rzeczonym rozwiązaniem w roli czynnika społecznego. Redaktor dopytywał czy związkowcowi nie przeszkadza zapis w pierwszej wersji bonu, który wprost stanowi, iż wsparciem zostaną objęci jedynie etatowcy, zaś osoby na innych formach zatrudnienia zostaną z niego wyłączone:-Nie przeszkadza mi to. Trzeba promować stabilne zatrudnienie. Część osób jest zmuszana do niekorzystnych dla nich umów, a część sama je wybiera, bo nie chce płacić składek na ZUS, gwarantowany fundusz świadczeń pracowniczych, fundusz pracy . Gdyby jednak wszyscy myśleli w podobny sposób.,to dzisiaj byśmy mieli taką sytuację, że konta pracownicze byłyby puste i wówczas pomoc takim osobom w obliczu epidemii byłaby niemożliwa.

Niezbyt trafiony postulat” Solidarności”

Oczywiście pomysł wysuwany przez Piotra Dudę jest uderzeniem w ludzi pracujących na innych formach zatrudnienia. Niestety” Solidarność”, w kolejnej sprawie popiera Zjednoczoną Prawicę. Miejmy nadzieję, iż ten pomysł nie wejdzie w życie

Money.pl

REKLAMA

Komentarze