REKLAMA

Śledztwo ws. profanacji w Gdańsku. Feministki pod lupą prokuratorów

Śledztwo ws. profanacji w Gdańsku. Feministki pod lupą prokuratorów

Jest śledztwo w sprawie Trójmiejskiego Marszu Równości i profanacji w Gdańsku. Dziewuchy Dziewuchom, które sprofanowały Boże Ciało znalazły się pod lupą prokuratorów.

Podczas manifestacji środowisk popierających postulaty ruchu LGBT, która miała miejsce w Gdańsku, doszło do licznych znieważeń symboli religijnych.

REKLAMA

Przypominamy, że do prokuratury w Gdańsku wpłynęły trzy zawiadomienia ws. parodii procesji Bożego Ciała przez środowiska feministyczne i LGBT: „Nigdy nie będziemy się zgadzali na profanowanie i wyszydzanie naszych wartości. Dlatego też złożyliśmy już zawiadomienie do prokuratury. Naruszono przepisy karne, będziemy domagać się ukarania sprawców obrazy uczuć religijnych” – mówi Andrzej Jaworski.

Na wydarzenia w Gdańsku zareagował również Instytut Ordo Iuris pomaga świadkom profanacji. Pfofanacja wywołała falę komentarzy osób, których uczucia religijne zostały obrażone. Instytut udziela bezpłatnej pomocy prawnej wszystkim świadkom tych wydarzeń. Pomoc można uzyskać kontaktując się na adres biuro@ordoiuris.pl.

REKLAMA

Komentarze