REKLAMA

SLD: „Nie ma stulecia Polski bez 45-lecia PRL”

SLD: „Nie ma stulecia Polski bez 45-lecia PRL”

Lider partii SLD Włodzimierz Czarzasty gościł na Opolszczyźnie. Działacze opolskiego SLD upamiętnili przejęcie władzy w mieście w marcu 1945 roku i złożyli w tym celu kwiaty przy pomniku Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego.

REKLAMA

– To właśnie w tym dniu 24 marca 1945 roku administracja Polska przejęła władzę z rąk Armii Czerwonej w Opolu. Ulica sąsiadująca z pomnikiem jeszcze kiedyś nosiła nazwę 24 marca. Nazwę przypominającą niezmiernie ważny fakt w historii naszego miasta. Spełniło się wtedy marzenie wielu pokoleń Polaków mieszkających na Śląsku. 73 lata temu właśnie tutaj zaistniała Polska – tłumaczył Andrzej Namysło, działacz SLD.

Podczas seminarium działacze partii oglądali zdjęcia ruin miasta i wspominali jego historię. Polacy przejmując władzę od Rosjan odbudowali Opole do postaci, w jakiej oglądamy je dziś. Celem działaczy partii jest przywracanie pamięci o tych zdarzeniach, które były ważne w historii Opola i kraju. Szczególnie teraz, kiedy wizja historii jest pokazywana inaczej. – Nie możemy pozwolić, by zapomniano o tych fragmentach historii, które było ważne. Gdyby nie ten dzień to Opole byłoby dziś rosyjskie albo niemieckie. Jest polskie i uważamy, że dzień ten jest wart upamiętnienia – dodał Namysło.

 

Czytaj także: Córka Jaruzelskiego zapowiada udział w wyborach samorządowych

24OPOLE.PL

REKLAMA

Komentarze