REKLAMA

Skutki trzęsienia ziemi w Turcji: 31 ofiar oraz tysiące rannych

Skutki trzęsienia ziemi w Turcji: 31 ofiar oraz tysiące rannych

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan odwiedził prowincje, które ucierpiały podczas trzęsienia ziemi. Jego skutki nadal są odczuwalne. Do 31 osób wzrosła liczba zanotowanych ofiar. Za sprawą wstrząsów o sile 6,7 w skali Richtera ucierpiało ponad tysiąc osób

W piątek tureckie prowincje Elazig oraz Malatya nawiedziło silne trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,7 w skali Richtera. Skutki katastrofy naturalnej są nadal odczuwalne. Wzrasta również liczba ofiar oraz rannych. Do tej pory zanotowano 31 zgonów oraz 1607 rannych osób.

Brak obrazka

Zobacz także: Prezydent Ukrainy przyjeżdża do Polski – spotka się z Andrzejem Dudą

Rządowa agencja ds. katastrof i sytuacji nadzwyczajnych poinformowała, że w prowincji Elazig i Malatya zawaliło się 80 domostw. Kolejnych 645 domów jest poważnie uszkodzonych.

Brak obrazka

Prezydent Recep T. Erdogan odwiedził w sobotę poszkodowane prowincje na wschodzie Turcji – „Natychmiast zostaną podjęte niezbędne środki (…), aby nikt nie został bez dachu nad głową” – obiecał przywódca tego kraju.

Piątkowe trzęsienie ziemi było odczuwalne w Syrii, Gruzji, Armenii i Libanie. Po głównym wstrząsie nastąpiło, aż 270 wtórnych trzęsień ziemi, a 12 z nich miało siłę 4 w skali Richtera.

Radio Maryja

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze