REKLAMA

Skazano trzech Polaków, którzy brali udział w zamieszkach po Nowym Roku w Ełku

Skazano trzech Polaków, którzy brali udział w zamieszkach po Nowym Roku w Ełku

Sąd w Ełku skazał trzech z dziewięciu oskarżonych Polaków. Zostaną pozbawieni wolności, zapłacą grzywnę oraz będą pracować społecznie.

Jak donoszą media, skazani dobrowolnie poddali się karze. Dwóch z nich otrzymało odpowiednio karę 3 i 4 miesięcy pozbawienia wolności bez zawieszenia oraz 30 godzin prac społecznych miesięcznie, a trzeci spędzi w więzieniu rok (wyrok w zawieszeniu) i zapłaci grzywnę w wysokości 2000 zł.

REKLAMA

Ten sam akt oskarżenia dotyczy jeszcze sześciu innych osób, których proces został odroczony bezterminowo. Ma go rozpatrzeć inny skład sędziowski niż ten, który wydał pierwszy wyrok.

Przypomnijmy, że oskarżonymi są osoby biorące udział w zamieszkach po zamordowaniu Polaka w Ełku w ostatnią noc sylwestrową. Po zaatakowaniu młodego mężczyzny nożem przez pracowników baru z kebabem, mieszkańcy przyszli pod miejsce zdarzenia, żeby zapalić znicze i wyrazić swój sprzeciw wobec zbrodni. Wtedy właśnie doszło do zaatakowania lokalu przez bardziej agresywne osoby, które również atakowały funkcjonariuszy policji. Bar był prowadzony przez imigrantów z Bliskiego Wschodu.

Oskarżonym w sprawie jest również właściciel baru, Algierczyk, obwiniany za nieudzielenie pomocy oraz udział w bójce. To rodzina zabitego Polaka nie zgodziła się na wymiar kary zaproponowany pierwotnie przez prokuraturę, dzięki czemu ta została zobowiązana do skierowania aktu oskarżenia i za jakiś czas dojdzie do rozprawy w tej sprawie.

kresy.pl/rmf fm

REKLAMA

Komentarze