REKLAMA

Skandaliczny plakat w Tel Awiwie: „Polsko, nigdy nie pozwolimy ci zaprzeczyć Holocaustowi”

Skandaliczny plakat w Tel Awiwie: „Polsko, nigdy nie pozwolimy ci zaprzeczyć Holocaustowi”

Na jednym z budynków w Tel Awiwie pojawił się ogromny plakat z napisem „Polsko, nigdy nie pozwolimy ci zaprzeczyć Holocaustowi”. Za inicjatywą stoi Ruderman Family Foundation.

REKLAMA

Ruderman Family Foundation powstało w 2000 roku z inicjatywy biznesmena Mortona E. Rudermana. Oficjalnym celem fundacji jest walka z wykluczeniem społecznym dzieci, szczególnie niepełnosprawnych.

Czytaj także: Prezydent Izraela o premierze Morawieckim. “Nowe dno”

Przypomnijmy, iż to właśnie na zlecenie Ruderman Family Foundation nakręcony został specjalny klip „I will go to jail” („Pójdę do więzienia”), w którym to Polacy oskarżani są o dokonanie Holocaustu oraz o prześladowanie osób, które głośno o tym mówią. Nagranie to co prawda zostało na skutek licznych protestów usunięte z oficjalnego konta na YouTube, niemniej jednak w sieci wciąż znaleźć można tysiące kopii nagrania.

Umieszczony w Tel Awiwie plakat jest kolejnym elementem ataku na Polskę. Przedstawia on złowrogie spojrzenie starszego człowieka i napis w języku angielskim i hebrajskim: „Polsko, nigdy nie pozwolimy Ci zaprzeczyć Holocaustowi”.

pch24.pl

Zobacz także:

 

REKLAMA

Komentarze