REKLAMA

Skandaliczny atak na Polskę. Francuska senator o  „wrodzonym antysemityzmie” Polaków

Skandaliczny atak na Polskę. Francuska senator o „wrodzonym antysemityzmie” Polaków

Francuska senator wymieniła skandaliczną uwagę na temat antysemityzmu w Polsce: „Ten kraj jest niesamowity pod względem antysemickiej kreatywności”.

REKLAMA

Temat odnośnie Polski i antysemityzmu rozpoczął izraelski dziennikarz Amichai Stein. Odniósł się na Twitterze do Konfederacji i Konrada Berkowicza. Na Twitterze wrzucił wideo z debaty i napisał: „Wybory europejskie w Polsce: Kandydat Konfederacji trzyma kippę (jarmułkę – red.) nad głową kandydatki PiS mówiąc, że »PiS klęka przed Żydami«”.

Na wpis ostro zareagowała francuska senator i w skandaliczny sposób napisała o rzekomym polskim antysemityzmie. „Co innego można oczekiwać od Polski oraz jej wrodzonego antysemityzmu! Ten kraj jest niesamowity pod względem antysemickiej kreatywności” – pisze Nathalie Goulet.

https://twitter.com/senateur61/status/1130122264278646786

Na słowa francuskiej polityk zareagowali polscy internauci, którzy zalali Twittera krytycznymi komentarzami w stronę Goulet. Senator chociaż przyznała się pod presją do błędu to oświadczyła, że nie ma zamiaru przepraszać za wcześniej napisane słowa.

„Myliłam się. Zapomniałam o bohaterskiej pierwszej armii i dzielnym Edwardzie Podymie (ostatni weteran 1. Dywizji Pancernej gen. Stanisława Maczka, który zmarł kilka miesięcy temu we Francji – red.). Niech jego dusza spoczywa w pokoju” – pisze senator.

REKLAMA

Komentarze