REKLAMA

Skandaliczne oświadczenie Światowej Organizacji Restytucji Mienia Żydowskiego

Skandaliczne oświadczenie Światowej Organizacji Restytucji Mienia Żydowskiego

Światowa Organizacja Restytucji Mienia Żydowskiego (WJRO) wydała oficjalne oświadczenie, opublikowane przez portal Polsat News.

„Polska powinna uwzględnić ten donośny apel Senatu USA o sprawiedliwość dla ocalonych z Holokaustu i dla ich rodzin. Ocaleni z Holokaustu oraz inni Żydzi i nie-Żydzi zbyt długo czekali na uchwalenie przez Polskę przepisów dotyczących nieruchomości najpierw zabranych przez nazistów, a potem znacjonalizowanych przez polski reżim komunistyczny.” – czytamy w oświadczeniu WJRO.

REKLAMA

„Światowa Organizacja Restytucji Mienia Żydowskiego jest wdzięczna senatorom Baldwinowi i Rubio za pokierowanie działaniem i uzyskanie podpisów 88 senatorów pod listem. Pokazuje on, że Kongres Stanów Zjednoczonych głęboko troszczy się o ocalonych z Holokaustu oraz pozostaje niezachwianym w kontekście dochodzenia dla nich sprawiedliwości.” – informuje WJRO.

W oświadczeniu zaznaczono, że Polska powinna zatroszczyć się o interesy tych, którzy od wielu lat domagają się sprawiedliwości.

„Z zadowoleniem przyjęliśmy oświadczenie sekretarza Pompeo wygłoszone w lutym w Warszawie wzywające Polskę do podjęcia odpowiednich kroków w celu restytucji mienia prywatnego należącego do ofiar Holokaustu, ich rodzin i innych, którzy stracili je w czasie Holokaustu. Jego wypowiedź wyraźnie zaznaczyła, jak bardzo ta kwestia jest ważna dla USA. Polska powinna wykorzystać okazję do oddania sprawiedliwości tym, którzy tak bardzo jej nie doświadczyli.” – czytamy.

Problem ustawy 447 powróci. Tym bardziej, że polska narracja nie przebija się w Stanach. Przekłada się to na rozpowszechnienie się negatywnych opinii na temat historii Polski. A to utrudnia przekazanie polskiego stanowiska.

polsatnews

REKLAMA

Komentarze