REKLAMA

Serbia przegrała, w Kosowie radość

Serbia przegrała, w Kosowie radość

Z wielką radością mieszkańcy Kosowa powitali zwycięstwo Szwajcarii nad Serbią. W ekipie Helwetów zagrało trzech graczy z kosowskimi korzeniami, w tym dwóch zdobyło bramki manifestując potem przywiązanie do swojego pochodzenia.

REKLAMA

BUSSE: Kosowo jest serbskie

Szwajcaria wygrała 2:1. Gole dla tej drużyny strzelali Granit Xhaka i Xherdan Shaqiri. Obaj po trafieniach okazywali radość krzyżując ręce, co miało przypominać orła z albańskiej flagi.

Shaqiri przed meczem ujawnił na jednym z portali społecznościowych w jakich butach wystąpi. Na jednym była flaga Szwajcarii, a na drugim Kosowa.

Reakcję Kosowian na wygraną Szwajcarów opisała na Twitterze. holenderska korespondentka na Bałkanach Mitra Nazar. – Nie mam wątpliwości: fani w Kosowie czują się tak, jakby to ich kraj właśnie pokonał Serbię. Gole strzelali przecież Kosowianie – stwierdziła dziennikarka.

W Prisztinie, stolicy Kosowa, radość trwała bardzo długo. Samochody jeździły na klaksonach, a wielu mieszkańców wywieszało albańskie flagi. – Hałasy było słychać do późnych godzin – poinformowała Nazar.

REKLAMA

Komentarze