REKLAMA

Sensacyjna wiadomość – Jakubiak dołączy do Konfederacji: „Musimy łączyć siły”

Sensacyjna wiadomość – Jakubiak dołączy do Konfederacji: „Musimy łączyć siły”

Wczoraj media obiegła sensacyjna wiadomość, dzisiaj Jakubiak potwierdza dołączenie do Konfederacji: „Mali muszą się łączyć, żeby być dużymi” – komentuje poseł.

„Idziemy naprzód razem. Cieszę się bardzo, bo to jest mój źródłowy pomysł, który od kilkunastu miesięcy staram się wdrażać. Mali muszą się łączyć, żeby być dużymi” – powiedział Jakubiak w programie „Kwadrans polityczny” w TVP1.

REKLAMA

Jakubiak zdecydował się skomentować sytuację wewnątrz ugrupowania Kukiz’15 i ewentualnego startu z ich list: „Tam jest jakiś nieprawdopodobny tygiel emocji związanych z rozstaniami, połączeniami. Ja nie jestem zwolennikiem brazylijskich seriali, więc jest – albo idziemy, albo nie idziemy, albo łączymy, albo nie łączymy. Z Kukizem nie łączymy, i tyle” – podkreślił.

CZYTAJ TAKŻE: Konfederacja KORWIN Braun Liroy Narodowcy łączy siły! [WIDEO]

Ogłoszony w grudniu antyunijny front podkreślał od samego początku, że jest jedyną siłą, która chce wyjścia Polski z Unii Europejskiej. Kilka dni temu została przedstawiona oficjalna nazwa koalicji: „Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy”.

Na liście do wyborów europarlamentarnych mają znaleźć się osoby eurosceptyczne, narodowcy i wolnościowcy. „26.05 Polacy będą mieli prosty wybór: głosować za dalszym niszczeniem suwerenności przez Brukselę czy walczyć o interes narodowy bez oglądania się na obcych” – komentował wówczas poseł Winnicki.

Konfederacja od samego początku podkreślała, że koalicja odpowiada na apele o zjednoczenie sił antyunijnych i jest otwarta na innych partnerów. „Chcemy współpracy ze środowiskami o zbliżonych do nas poglądach na Unię Europejską i niepodległość Rzeczypospolitej” – mówili politycy związani z Ruchem Narodowym i Wolnością.

REKLAMA

Komentarze