REKLAMA

Schetyna zapowiada zarzuty karne dla 49 posłów PiS – za przygotowywanie zamachu stanu [WIDEO]

Schetyna zapowiada zarzuty karne dla 49 posłów PiS – za przygotowywanie zamachu stanu [WIDEO]

Atak PiS na Sąd Najwyższy to zapowiedź zamachu stanu. Wszyscy to widzimy, prezes Kaczyński nie cofnie się, chce mieć wpływ na wynik wyborów. Cel jest jeden – władza dyktatorska. Nie mam wątpliwości, to będzie walka o wszystko – ogłosił dzisiaj przewodniczący Platformy Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna.

To jest prawdziwy koniec parlamentarnej demokracji. To jest koniec państwa praworządnego. Dlatego jest ważna totalna mobilizacja przeciwko tym pomysłom i projektom – powiedział jeszcze potem w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej”.

Brak obrazka

Dodał, że 49 posłów PiS-u, którzy podpisali się pod projektem o Sądzie Najwyższym, może się spodziewać „zarzutów karnych za udział w zamachu stanu”.

Dzisiaj prokuratura jest Zbigniewa Ziobry, ale nie zawsze tak będzie – powiedział.

Chodzi tu o projekt nowej ustawy o SN, który PiS ujawnił wczoraj późnym wieczorem. Zgodnie z projektem, mają powstać trzy nowe Izby SN. Nastąpią zmiany w powoływaniu sędziów Sadu Najwyższego, a obecni sędziowie mogą zostać przeniesieni w stan spoczynku. Wzrośnie znacznie rola ministra sprawiedliwości, który w znacznej mierze będzie decydował o tym, kto będzie sędzią Sądu Najwyższego.

To będzie walka o wszystko. #ZamachLipcowy #SN

REKLAMA

Atak PiS na Sąd Najwyższy to zapowiedź zamachu stanu. Wszyscy to widzimy, prezes Kaczyński nie cofnie się, chce mieć wpływ na wynik wyborów. Cel jest jeden – władza dyktatorska. Nie mam wątpliwości, to będzie walka o wszystko. #ZamachLipcowy #SN #SądNajwyższy

Opublikowany przez Grzegorz Schetyna Czwartek, 13 lipca 2017

źródło:

Dziennik Narodowy
Polub fanpage Dziennik Narodowy na Facebooku
REKLAMA

Komentarze