REKLAMA

Sasin przekonuje: Nie będzie grupowych zwolnień w kopalniach

Sasin przekonuje: Nie będzie grupowych zwolnień w kopalniach

W najbliższych tygodniach rząd przedstawi program funkcjonowania sektora górniczego na najbliższe lata. Zapowiedział to wicepremier i minister aktywów państwowych, Jacek Sasin.

Nie będzie grupowych zwolnień w kopalniach. To mogę powiedzieć na pewno i uspokoić. Pracujemy nad programem, który pozwoli, by żaden górnik nie stracił pracy – powiedział w środę 27 marca Jacek Sasin na antenie RMF FM.

REKLAMA

Program zostanie przedstawiony opinii publicznej, a także samym górnikom w ciągu najbliższych tygodni. – Pokażemy, jak górnictwo funkcjonować będzie przez najbliższe lata w ścisłym związku z energetyką – poinformował Sasin.

Wicepremier przyznał jednocześnie, że panująca pandemia koronawirusa dotknęła sektor górnictwa. – Dwie największe polskie firmy górnicze, Jastrzębska Spółka Węglowa oraz Polska Grupa Górnicza, dotknięte są pandemią. Część kopalń nie pracuje. Wielu górników jest zakażonych, bądź też przebywa na kwarantannie. Pogłębia to problem rentowności polskiego górnictwa – podsumował Jacek Sasin.

Źródło: Polska Agencja Prasowa.

REKLAMA

Komentarze