REKLAMA

Dr Sachajko: Koncerny zarabiają na GMO olbrzymie pieniądze [WIDEO]

Dr Sachajko: Koncerny zarabiają na GMO olbrzymie pieniądze [WIDEO]

O żywności genetycznie modyfikowanej w studiu Mediów Narodowych mówił poseł Jarosław Sachajko: „Wielu polityków bagatelizuje GMO, należy posługiwać się faktami, a nie zasłyszanymi plotkami”.

Dr Sachajko w studiu MN wyjaśnił skąd się wzięło modyfikowanie żywności: „GMO to modyfikowanie żywności. Stosuje się je od wielu lat. Rolnicy od dawna starali się modyfikować rośliny, aby były odporniejsze na choroby, tak samo było ze zwierzętami. Działo się to od początków osiadłego trybu życia człowieka”.

„Polskie państwo dba o koncerny, a nie o zdrowie Polaków”

Jak tłumaczy poseł – dzisiaj GMO na przestrzeni lat stała się bronią masowego rażenia: „Koncerny zarabiają na tym duże pieniądze”. Polityk zaznacza, że polskie prawo nie zabezpiczenia interesu rolników i konsumentów: „przyjęte przepisy mogą prowadzić do tego, że uprawy GMO rozleją się po Polsce”.

„Polskiemu rządowi nie zależy na zdrowiu polskich obywateli” – stwierdził poseł. Co jest złego w GMO? Jak tłumaczy gość Mediów Narodowych objawi się to m.in. zwiększoną chemizacją rolnictwa, powstawaniem „superchwastów” opornych na środki chwastobójcze, które są szkodliwe dla zdrowia.

Więcej o GMO, jego oddziaływaniu na zdrowie oraz polskie rolnictwo i działaniach PiSu ws. modyfikowanej żywności w poniższym materiale Mediów Narodowych:

REKLAMA

Komentarze