REKLAMA

Saakaszwili zatrzymany – zapowiada bezterminową głodówkę

Saakaszwili zatrzymany – zapowiada bezterminową głodówkę

Ukraińskie służby zatrzymały byłego prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwilego. Zapowiedział, że rozpoczyna bezterminową głodówkę.

REKLAMA

O tym, że Saakaszwili wzywa do drugiego Majdanu i obalenia prezydenta Poroszenki informowaliśmy niejednokrotnie. Micheil Saakaszwili to gruziński i ukraiński polityk, adwokat. Prezydent Gruzji od 25 stycznia 2004 do 25 listopada 2007 oraz ponownie od 20 stycznia 2008 do 17 listopada 2013 roku.

Polityk nie ma jednak już możliwości spełnienia swoich ambicji politycznych w Gruzji. Jest tam ścigany, a jego zaplecze polityczne jest z nim skłócone. Oskarża się go o nadużycia władzy w czasie, kiedy sprawował urząd prezydenta Gruzji.

Tuż po zatrzymaniu napisał list, który został udostępniony przez jego adwokatów. Zostałem aresztowany przez bandycką władzę pod kłamliwymi zarzutami. W ten sposób chcą nas zastraszyć. Nie bójcie się niczego i wychodźcie w niedzielę na pokojową akcję na rzecz impeachmentu (prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki – PAP). Razem obronimy Ukrainę przed korupcją i swawolą.

Poroszenko chociaż sam wielokrotnie zwracał uwagę na to, że polityk szykuje drugi Majdan zapewnia, że nie było to zatrzymanie polityczne. Sytuacja wokół Saakaszwilego nie jest warta międzynarodowej uwagi. Jest konkretne przestępstwo i powinniśmy zapewnić przejrzystość śledztwa w jego sprawie. Jeśli ktoś finansowany jest przez państwo agresora czy jego służby specjalne lub oligarchów w celu naruszania spokoju społecznego i stabilności w państwie, to powinien za to odpowiedzieć.

bankier.pl

REKLAMA

Komentarze