REKLAMA

Rzymkowski: Konfederacja ma bliżej do ministra Ziobro niż ja

Rzymkowski: Konfederacja ma bliżej do ministra Ziobro niż ja

Zaskakujące słowa padły we wtorek na antenie Mediów Narodowych w programie „Temat Dnia”. – Konfederacja ma bliżej do ministra Ziobro niż ja – w ten sposób poseł PiS Tomasz Rzymkowski odpowiedział na pytanie, czemu zmiany w sądach, których miał dokonać PiS, idą tak opornie. – Chwalicie ministra Ziobro, tak aktywnie działa na arenie międzynarodowej, a coś słabo idzie reforma wymiaru sprawiedliwości – dodał polityk partii rządzącej.

REKLAMA

Politycy komentowali również słowa rzeczniczki PiS Anity Czerwińskiej, która powiedziała we wtorek, że „stanowisko Polski w sprawie negocjacji budżetowych w UE jest niezmienne: Polska zabiega, by to UE stosowała zasadę praworządności i żeby ta zasada dotyczyła wszystkich członków UE”. Jednocześnie zapewniła, że „polexitu nie będzie”.

– Takiego tematu (polexit – przyp. red.) nie ma na agendzie – zaznaczył poseł Rzymkowski. Z kolei Dobromir Sośnierz przekonywał, że skoro UE próbuje ograniczać suwerenność państw członkowskich, „to może lepiej z niej wyjść”.

Zobacz także: Prof. Piotrowski: Orban chciał wetować w lipcu, Morawiecki nas oszukał

Rzymkowski zarzucił Sośnierzowi, że Konfederacja głosując przeciwko negocjacjom PiS ws. unijnego budżetu, ustawiła się w jednym szeregu z totalną opozycją. – Mówi Pan nieprawdę – odpowiedział polityk Konfederacji.

W ocenie Dobromira Sośnierza w UE nie ma sojuszników, są tylko interesy. Tomasz Rzymkowski przekonywał jednak, że rząd PiS może liczyć na wsparcie wielu państw w Europie.

REKLAMA

Komentarze