REKLAMA

W Rzymie narasta fala przemocy seksualnej

W Rzymie narasta fala przemocy seksualnej

W ostatnich dniach we Włoszech wezbrała prawdziwa fala seksualnej przemocy. Na początku tego tygodnia w Rzymie kierowca taksówki znalazł nagą kobietę przywiązaną do drzewa w parku Villa Borghese. Z kolei w Katanii został aresztowany mężczyzna, który zgwałcił lekarkę. Mężczyzna, który maltretował kobietę udawał chorego.

Burmistrz Rzymu Virginia Raggi stwierdziła, że „dla Włoch nastąpił czarny wrzesień”.

Brak obrazka

„Pani Raggi domaga się zwiększenia w stolicy Włoch liczby policyjnych patroli i zamontowania dodatkowych kamer bezpieczeństwa” – informuje „The Independent”.

Polityk wywodząca się z Ruchu Pięciu Gwiazd, określanej jako ugrupowanie populistyczne, chce też zaostrzenia prawa wobec gwałcicieli. Nie wyjaśniła jednak, co dokładnie ma na myśli.

W ciągu dwóch tygodni zgłoszono na policję w Rzymie trzy gwałty lub próby gwałtów. Wśród ofiar była fińska turystka napadnięta koło dworca kolejowego Termini. Na początku września ofiarami przestępców w Rimini padła też polska para. Niewiele później dwie amerykańskie studentki oskarżyły o molestowanie parę policjantów.

REKLAMA

Warto  w tym miejscu dodać, iż prawo we Włoszech jeżeli chodzi o przestępstwa na tle seksualnym jest często bierne, a sprawy sądowe oskarżonych o takie czyny potrafią ciągnąc się w nieskończoność.

źródło:

Narodowcy.net
Polub fanpage Narodowcy.net na Facebooku
REKLAMA

Komentarze