REKLAMA

Rzym: Imigrant chciał w szpitalu zgwałcić rodzącą kobietę! Wcześniej ukradł strój pielęgniarki

Rzym: Imigrant chciał w szpitalu zgwałcić rodzącą kobietę! Wcześniej ukradł strój pielęgniarki

Do wstrząsającego zdarzenia doszło w jednym ze szpitali w Rzymie. 31 grudnia imigrant z Somalii ukradł strój pielęgniarki i wtargnął na oddział położniczy. Tam zaatakował 43-letnią kobietę. 

Sprawa wywołała niemałe poruszenie we Włoszech. Piszą o niej duże włoskie media takie jak m.in. „La Repubblica”, czy agencja ANSA. Do szokującego zdarzenia doszło w szpitalu Sant’Eugenio w Rzymie w niedzielny wieczór 31 grudnia.

Sprawcą zdarzenia był 38-letni imigrant z Somalii. Mężczyzna wkradł się do pomieszczeń dla personelu. Tam ukradł strój pielęgniarki i w tym przebraniu nie niepokojony przez nikogo udał się na oddział położniczy. Zauważył tam 43-letnią kobietę w zaawansowanej ciąży. To ona stała się celem jego ataku.

Jak informuje „La Repubblica”, imigrant początkowo zachowywał się spokojnie i udawał pracownika personelu medycznego. Usiadł koło kobiety i pytał o stan zdrowia. W pewnym momencie jednak zaczął ją dotykać. Kobieta szybko zorientowała się, że coś jest nie tak. Wtedy miało dojść do szarpaniny z napastnikiem.

Po nieudanym ataku, imigrant rzucił się do ucieczki. Udało się go zatrzymać innym pracownikom szpitala. Na miejsce wezwano policję, która aresztowała napastnika. Został oskarżony o próbę gwałtu, przemoc seksualną i kradzież. Nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania. Tylko Bóg wie, dlaczego to zrobiłem. – stwierdził.

wmeritum.pl
REKLAMA

Komentarze