REKLAMA

Rzeź urządzona na chrześcijanach w Nigerii – Blisko 120 pomordowanych

Rzeź urządzona na chrześcijanach w Nigerii – Blisko 120 pomordowanych

W ciągu ostatnich trzech tygodni w Nigerii została wykonana istna rzeź na chrześcijańskiej populacji. Tylko w minionym tygodniu zamordowano blisko 50 osób. Dżihadyści nie ustają w swojej krwawej walce.

Rzeź na chrześcijanach w Nigerii trwająca od trzech tygodni nie napotyka żadnego praktycznie oporu ze strony nigeryjskich władz. Anglikańscy biskupi skarżą się, że pomimo próśb władze nie chcą zwalczać muzułmańskich dżihadystów.

Brak obrazka

Czytaj więcej: Zobacz usuwany z sieci manifest zamachowca z Nowej Zelandii: „Nie jestem nazistą”

Tylko w tamtym tygodniu etniczna ludność z ludu Fulani zamordowało blisko 50 osób w nigeryjskim stanie Kaduna.

REKLAMA

Fulańscy żołnierze muzułmańscy, którzy w ostatnim czasie stali się największą organizacją terrorystyczną (większą niż Boko Haram – red.) – przeprowadzili szturm na wioski: Inkirimi, Dogonnoma, Ungwan Gora.

Zniszczyli oni 143 domy oraz zabili 52 osoby w tym kobiety i dzieci.

Krwawy marzec

Na początku marca islamscy radykałowie przeprowadzili rzeź w wiosce Karamar, gdzie podpalono kilka domów i lokalny kościół. Bojownicy rozstrzeliwali każdego, kto uciekał z płonących budynków. Liczba ofiar sięgneła 32 chrześcijan.

REKLAMA

O sprawie napisał na swoim Twitterze były agent CIA Kevin Shipp – „Gdzie jest oburzenie w mass mediach? Muzułmańska masakra na Chrześcijanach, a w mediach cisza”.

Wcześniej na końcu lutego doszło do podobnego wymordowania społeczności chrześcijańskiej przez tą grupę w wiosce Mario. Zginęło tam w płomieniach 38 osób.

Rząd nie reaguje na prośby duchownych

Nigeryjski rząd mimo próśb anglikańskiego biskupa Benjamina Kwashiego, nie zamierza powstrzymywać radykalnych islamistów – „Rząd posiada środki do obrony chrześcijan, lecz dla wszystkich jest jasne, że tego nie chce”.

„Boko Haram działa na północno-wschodnim obszarze kraju i mało aktywnie przenosi się na inne tereny, jednakże żołnierze Fulani są rozpostarci na o wiele szerszym terenie. Także są więksi od Boko Haram” – podkreślił biskup.

W samym 2018 roku z rąk Fulańskich dżihadystów zginęło ponad tysiąc wyznawców Jezusa. Media nie interesują się sprawą wielkich pogromów chrześcijan w Nigerii, podczas gdy jednym okrutnym mordem islamistów w nowozelandzkim meczecie zainteresowali się wszyscy.

breitbart.com

REKLAMA

Komentarze