REKLAMA

Rzeź urządzona na chrześcijanach w Nigerii – Blisko 120 pomordowanych

Rzeź urządzona na chrześcijanach w Nigerii – Blisko 120 pomordowanych

W ciągu ostatnich trzech tygodni w Nigerii została wykonana istna rzeź na chrześcijańskiej populacji. Tylko w minionym tygodniu zamordowano blisko 50 osób. Dżihadyści nie ustają w swojej krwawej walce.

Rzeź na chrześcijanach w Nigerii trwająca od trzech tygodni nie napotyka żadnego praktycznie oporu ze strony nigeryjskich władz. Anglikańscy biskupi skarżą się, że pomimo próśb władze nie chcą zwalczać muzułmańskich dżihadystów.

REKLAMA

Czytaj więcej: Zobacz usuwany z sieci manifest zamachowca z Nowej Zelandii: „Nie jestem nazistą”

Tylko w tamtym tygodniu etniczna ludność z ludu Fulani zamordowało blisko 50 osób w nigeryjskim stanie Kaduna.

Fulańscy żołnierze muzułmańscy, którzy w ostatnim czasie stali się największą organizacją terrorystyczną (większą niż Boko Haram – red.) – przeprowadzili szturm na wioski: Inkirimi, Dogonnoma, Ungwan Gora.

Zniszczyli oni 143 domy oraz zabili 52 osoby w tym kobiety i dzieci.

Krwawy marzec

Na początku marca islamscy radykałowie przeprowadzili rzeź w wiosce Karamar, gdzie podpalono kilka domów i lokalny kościół. Bojownicy rozstrzeliwali każdego, kto uciekał z płonących budynków. Liczba ofiar sięgneła 32 chrześcijan.

O sprawie napisał na swoim Twitterze były agent CIA Kevin Shipp – „Gdzie jest oburzenie w mass mediach? Muzułmańska masakra na Chrześcijanach, a w mediach cisza”.

Wcześniej na końcu lutego doszło do podobnego wymordowania społeczności chrześcijańskiej przez tą grupę w wiosce Mario. Zginęło tam w płomieniach 38 osób.

Rząd nie reaguje na prośby duchownych

Nigeryjski rząd mimo próśb anglikańskiego biskupa Benjamina Kwashiego, nie zamierza powstrzymywać radykalnych islamistów – „Rząd posiada środki do obrony chrześcijan, lecz dla wszystkich jest jasne, że tego nie chce”.

„Boko Haram działa na północno-wschodnim obszarze kraju i mało aktywnie przenosi się na inne tereny, jednakże żołnierze Fulani są rozpostarci na o wiele szerszym terenie. Także są więksi od Boko Haram” – podkreślił biskup.

W samym 2018 roku z rąk Fulańskich dżihadystów zginęło ponad tysiąc wyznawców Jezusa. Media nie interesują się sprawą wielkich pogromów chrześcijan w Nigerii, podczas gdy jednym okrutnym mordem islamistów w nowozelandzkim meczecie zainteresowali się wszyscy.

breitbart.com

REKLAMA

Komentarze