REKLAMA

Rzeszów i Lublin dołączają do kampanii #NieDlaRoszczeń [ZGŁOŚ SIĘ]

Rzeszów i Lublin dołączają do kampanii #NieDlaRoszczeń [ZGŁOŚ SIĘ]

Kampania społeczna #NieDlaRoszczeń nabiera rozpędu. Kolejne miasta dołączają do akcji zbierania podpisów pod listem do Donalda Trumpa z żądaniem uchylenia ustawy 447.

13 marca odbędzie się pierwsza pikieta i spotkanie organizacyjne w Rzeszowie, a dzień później w Lublinie.

W Rzeszowie wolontariusze i inni zainteresowani kampanią społeczną przeciw roszczeniom organizacji żydowskich spotykają się o godz. 16:00 na rogu ulicy Asnyka i alei Piłsudskiego. Po pikiecie i zbieraniu podpisów odbędzie się spotkanie organizacyjno – szkoleniowe z udziałem koordynatora kampanii Mariusza Piotrowskiego i prezesa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Roberta Bąkiewicza.

W Lublinie pikieta odbędzie się w godzinach 12:30 – 16:00 przy Alejach Racławickich (główne wejście od Ogrodu Saskiego). Po pikiecie odbędzie się spotkanie organizacyjne z udziałem koordynatora kampanii Mariusza Piotrowskiego i prezesa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Jeśli jesteś z Rzeszowa czy Lublina i chcesz wziąć udział w kampanii społecznej #NieDlaRoszczeń wejdź na naszą stronę KLIK i wypełnij formularz zgłoszeniowy. Dostaniesz odpowiedź ze szczegółami spotkania.

Czym jest ustawa 447 i dlaczego się jej sprzeciwiamy

“Ustawa 447” (w ustawodawstwie amerykańskim: Justice for Uncompensated Survivors Today – JUST/ACT S.447; 447 to numer ustawy w senacie) zobowiązuje sekretarza Stanu USA do złożenia sprawozdania do 1,5 roku po podpisaniu ustawy przez prezydenta (termin ten mija we wrześniu 2019). Sprawozdanie ma dotyczyć sytuacji prawnej w 46 krajach, w tym w Polsce, które w czerwcu 2009 roku podpisały Deklarację Terezińską na konferencji w Terezinie (Czechy) zorganizowanej przez Unię Europejską. Polskim delegatem był Władysław Bartoszewski. Podkreślał, że „nie może być mowy” o restytucji mienia w przypadku braku spadkobierców, jednak deklaracja została podpisana przez Polskę. Zgodnie z polskim prawem (dekret z 8 października 1946 roku – prawo spadkowe – jeśli do 1 stycznia 1949 roku nie zostało przed polskim sądem wydane postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku – to taki spadek, jako tzw. utracony, przypada Skarbowi Państwa. Deklaracja Terezińska dotyczy “własności żydowskiej z okresu Holocaustu i związanych z tym kwestii”. Ustawa jest więc kolejnym punktem w planie rekompensowania żydom utraconego przez nich mienia.

Kolejne miasto będzie przeprowadzało pikiety #NieDlaRoszczeń

Nasza ogólnopolska inicjatywa przechodzi w nową fazę. Byliśmy w weekend w Krakowie, przedwczoraj odbyło się szkolenie w Warszawie, a wczoraj jadąc do Siedlec nie przypuszczałem, że uda się nam zebrać aż 160 podpisów i pozyskać kolejnych nowych wolontariuszy do kampanii. Wielkie dzięki za Wasze zaangażowanie! Chciałbym aby w każdym mieście w Polsce odbywały sie pikiety i akcje informacyjne #NieDlaRoszczeń, dlatego jeszcze dzisiaj jadę do Rzeszowa walczyć o naszą bezpieczną przyszłość. Polska sama się nie obroni, wszystko w rękach nas Polaków! Tak wiele zależy od naszej mobilizacji. Wszystkie osoby, które chcą pomagać w Rzeszowie proszę o wpisywanie sie poprzez formularz zgłoszeniowy – http://ustawa447.pl/dolacz-do-zespolu/

Opublikowany przez Robert Bąkiewicz Wtorek, 12 marca 2019
REKLAMA

Komentarze