REKLAMA

Rzeszów: Agencja zatrudnienia powierzyła nielegalnie pracę 250 obywatelom Ukrainy

Rzeszów: Agencja zatrudnienia powierzyła nielegalnie pracę 250 obywatelom Ukrainy

W ostatnich dniach funkcjonariusze z Bieszczadzkiego OSG przeprowadzili kontrolę legalności zatrudnienia cudzoziemców w jednej z rzeszowskich agencji pracy tymczasowej. Kontroli poddano 325 zatrudnionych obywateli Ukrainy. Okazało się, że 250 z nich wykonywało pracę bez zezwolenia.

REKLAMA

Po przybyciu do Polski obywatele Ukrainy byli kierowani przez agencję zatrudnienia do firmy logistycznej, obsługującej tzw. „sieciówkę” odzieżową. Następnie w magazynach ulokowanych w okolicy Poznania cudzoziemcy bez stosownych zezwoleń wykonywali pracę polegającą na realizowaniu zamówień internetowych, pakowaniu odzieży i przygotowywaniu paczek do wysyłki.

Po kontroli funkcjonariusze Straży Granicznej skierowali wniosek do sądu przeciwko prezesowi agencji zatrudnienia zarzucając mu nielegalne powierzenie pracy 250 cudzoziemcom.

Podobne zdarzenie miało miejsce na początku roku, kiedy to funkcjonariusze SG z Placówki w Rzeszowie-Jasionce skontrolowali inną agencji zatrudnienia z województwa podkarpackiego. Tam również ujawniono 54 przypadki nielegalnie pracujących obywateli Ukrainy.

Ewa Gajewska

 

źródło:

Dziennik Narodowy
Polub fanpage Dziennik Narodowy na Facebooku
REKLAMA

Komentarze