REKLAMA

Rzecznik rządu Węgier: „Węgrzy praktycznie jednomyślnie odrzucają plan Sorosa”

Rzecznik rządu Węgier: „Węgrzy praktycznie jednomyślnie odrzucają plan Sorosa”

Węgrzy praktycznie jednomyślnie odrzucają plan Sorosa i obowiązkową relokację– oświadczył rzecznik rządu Węgier, Zoltan Kovacs.

REKLAMA

Komentarz rzecznika odnosi się do wyników konsultacji w sprawie przyjmowania imigrantów do Węgier. Przeprowadzone zostały one pośród 8 mln obywateli mających prawo do głosowania.

Częścią planu Sorosa jest to, by Bruksela na zasadzie obowiązku rozdzieliła przebywających w państwach Europy Zachodniej imigrantów, ze szczególnym uwzględnieniem krajów wschodnioeuropejskich- czytamy w jednym z punktów kwestionariusza.

Celem planu Sorosa jest to, by języki i kultura krajów europejskich zeszły na plan dalszy w celu szybszej integracji nielegalnych imigrantów – głosi szósty punt kwestionariusza.

Przypomnijmy, iż premier Viktor Orban zarzucił w grudniu „siatce” Sorosa włączenie się w kampanię wyborczą na Węgrzech. Według niego Soros zbudował w ostatnich 20-30 latach „ogromną maszynerię”, która realizuje jego plan sprowadzania imigrantów do Europy, i od tego czasu „jest to dla Węgier kwestia życia lub śmierci”.

niezalezna.pl

REKLAMA

Komentarze