REKLAMA

Rzecznik Episkopatu o Paradzie Równości: ,,Nie może być przyzwolenia na obrażanie Boga i wierzących”

Rzecznik Episkopatu o Paradzie Równości: ,,Nie może być przyzwolenia na obrażanie Boga i wierzących”

W społeczeństwie, w którym jest szacunek dla każdego, nie może być przyzwolenia na obrażanie Boga i ludzi wieżących.Jeśli tak ma wyglądać tolerancja, to przemówienie o tolerancji w takim kontekście nie mają wartości- czytamy w komunikacie rzecznika Konferencji Episkopatu Polski ks. Pawła Rytela- Adrianika

W wysłanym do PAP ks. Rytel- Adrianik zaznaczył: ,,Z wielkim niepokojem dowiadujemy się o kolejnych faktach i miejscach, w których dochodzi do obrażania Boga i ludzi wierzących”

Chodzi tutaj m.in o kpiny z Mszy Świętej, która parodiowana była przez jednego z duchownych podającego się za zwolennika środowiska LGBT.Rzecznik KEP podkreśla, że ,,wydarzenia te mają znamiona bluźnierstwa”

Bluźnierswo sprzeciwia się bezpośrednio drugiemu przykazaniu.Polega ono na wypowiadaniu przeciw Bogu słów nienawiści, wyrzutów, wyzwań, na mówieniu źle o Bogu, na brak szacunku względem niego w słowach, na nadużywaniu imienia Bożego.

Tak więc istotą grzechu bluźnierstwa jest nienawiść skierowana przeciw Panu Bogu i temu co święte.Narzędziami w tej walce z Bogiem jest wyśmiewanie prawd wiary jak również naigrawanie się z symboli oraz praktyk religijnych i wykorzystywanie ich do prowokacji- zaznaczył ks. Paweł Rytel- Andrianik.

źródło:

Dziennik Narodowy
Polub fanpage Dziennik Narodowy na Facebooku
REKLAMA

Komentarze