REKLAMA

Rządowy program Most dla Regionów

Rządowy program Most dla Regionów

Premier Mateusz Morawiecki złożył podpis pod nowym programem Most dla Regionów. Rząd wyda 2.3 mld złotych na budowę 21 nowych mostów.

Przyjdź na Marsz Powstania Warszawskiego. Oddaj hołd bohaterom! 1 sierpnia godz. 17:00 Rondo Dmowskiego

Rządowy projekt przewiduje wsparcie samorządów w budowie nowych przepraw. Priorytetem jest budowa 21 mostów pięć na Wiśle,cztery na Odrze, pięć na Warcie, dwa na Bugu i po jednym na Sanie, Noteci, Pilicy, Narwi i na rzece Elbląg. Program Most dla Regionów przewiduje pokrycie maksymalnie do 80% kosztów z budżetu państwa. Resztę mają pokryć samorządy. Rząd planuje wydać na program Most dla Regionów 2,3 mld zł do 2025 r.

Minister Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński poinformował, iż rząd poprzez odpowiednią uchwałę uruchomi program.

Sądzę, że w przyszłym tygodniu będziemy chcieli pokazać szczegółowy program realizacji. Plany są takie, żeby uruchomić proces naboru wniosków w drugiej połowie sierpnia – mówił Kwieciński dziennikarzom.

Minister Kwieciński podkreślił, że środki na program Most dla Regionów są zagwarantowane w tegorocznym budżecie.

W pierwszym etapie będziemy podpisywali umowy na dofinansowanie dokumentacji, w drugim – umowy na realizację. Zakładamy, że pierwszy etap będzie trwał 2-3 lata, a realizacja – kolejne dwa – dodał Kwieciński

Program jest otwarty i nie ogranicza się do 21 mostów z priorytetowej listy. W założeniu każdy samorząd może przystąpić do programu przy jednoczesnej deklaracji, że pokryje cześć kosztów budowy.

źródło: businessinsider.com.pl

REKLAMA

Komentarze