REKLAMA

Rząd zamyka kopalnie. Bosak wzywa do protestu w sobotę 13 czerwca! [WIDEO]

Rząd zamyka kopalnie. Bosak wzywa do protestu w sobotę 13 czerwca! [WIDEO]

W środę 10 czerwca odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzieli Krzysztof Bosak, Robert Winnicki oraz Grzegorz Braun. Posłowie Konfederacji wezwali do protestu przeciwko zamykaniu kopalń. Manifestacja ma odbyć się w sobotę 13 czerwca w Katowicach.

REKLAMA

„Szanowni państwo w sobotę 13 czerwca w Katowicach, zgromadzimy się na wiecu w obronie górników w związku z decyzjami rządu, które nie mają podstaw merytorycznych oraz zagrażają bezpieczeństwu sektora górniczego” – zaapelował kandydat na prezydenta Krzysztof Bosak. „Mam na myśli decyzję Ministra Sasina, który zamknął kopalnie na okres 3 tygodni (…) na podstawie informacji, które otrzymujemy od górników wiemy, że w 6 z 12 kopalń, które rząd zamyka nie wykryto żadnego przypadku zakażenia koronawirusem (…) zamknięcie kopalni rodzi ryzyko, ponieważ te wyrobiska, które nie pracują zaczynają grozić zapaleniem, zawaleniem przez brak postępu wyrobiska (…) wiadomo kto naciska na Polskę w celu wygaszania górnictwa, jest to Unia Europejska” – kontynuował Bosak.

Zobacz także: Wyciekły arkusze maturalne. CKE zapowiada zgłoszenie sprawy na policję

Winnicki rząda wyjaśnień

„Mijają 24 godziny odkąd wysłałem w trybie pilnym do pana Marka Suskiego przewodniczącego Komisji Energii Klimatu oraz Aktywów Państwowych wniosek, żeby w trybie pilnym zwolał posiedzenie Komisji i wytłumaczył, co tak naprawdę robi na ślasku”. – Oświadczył wiceprzewodniczący Komisji ds. Energetyki Robert Winnicki. Poseł zaznaczył, że gdyby tak skrupulatnie sprawdzać obecność koronawirusa w innych miejscach jak w kopalniach to musielibyśmy zamknąc cały naród. Dał do zrozumienia również, że za zamykaniem kopalń stoi lobby chcące zaszkodzić polskiemu interesowi narodowemu jakim jest węgiel.

Zobacz także: Skandal! Komisja Europejska atakuje polskie prorodzinne samorządy. Ordo Iuris: Zarzuty oparte na spekulacji

Braun zwraca uwagę na aspekt kryminalny

„Kodeks karny obowiązujący z Rzeczypospolitej przewiduje karanie przestępczych zamachów na mienie, mienie znacznej wartości. W artykule 296 wyróżnia się również zamach na mienie wielkich rozmiarów. Sytuacja, z którą mamy doczynienia na śląsku zaczyna wyczerpywać znamiona takiego zamachu. Przestrzegam panów ministrów Sasina, Szumowskiego oraz premiera Morawieckiego zerknijcie do kodeksu karnego”. – doradził stronie rządowej poseł Konfederacji Grzegorz Braun. Całość nagrania znajduje się poniżej.

REKLAMA

Komentarze