REKLAMA

Rząd Wielkiej Brytanii zatwierdził dokonywanie aborcji w domu. Także niepełnoletnim

Rząd Wielkiej Brytanii zatwierdził dokonywanie aborcji w domu. Także niepełnoletnim

Rząd Wielkiej Brytanii wydał pozwolenie na dokonywanie aborcji w domu. Także tym niepełnoletnim dziewczynom, bez konieczności wizyty w szpitalu czy klinice aborcyjnej.

REKLAMA

Tego się można było spodziewać. W Wielkiej Brytanii lewica i środowisko LGBT nie przestają naciskać na rząd ws. mordowania niewinnych dzieci – nawet jeśli wszystkie planowe zabiegi zostały odwołane. Okazuje się, że aborcje są traktowane przez szpital jako… pilne interwencje.

Rząd uznał, że „w czasie pandemii koronawirusa dysponowanie kobiet ich ciałami nie jest zakwestionowane”. I jak zaznaczają politycy – ws. aborcji zrobi wszystko, aby zapewnić ich ciągłość. Dotyczy to także młodziutkich kobiet, które teraz mogą bez przeszkód dokonać aborcji w domu.

Jak to ma wyglądać? „Po rozmowie telefonicznej lub wideo-konsultacji z lekarzem, kobieta lecz także dziewczyna, a więc osoba niepełnoletnia, będzie mogła otrzymać środki, które pozwolą jej na zabicie poczętego dziecka do 10 tygodnia jego życia” – podaje portal tvp.info.

Decyzję skomentował między innymi rzecznik episkopatu Anglii i Walii ds. ochrony życia. Podkreśla, że decyzja jest szokująca, natomiast rząd „nie bierze pod uwagę niebezpieczeństw natury fizycznej i psychicznej związanych z podawaniem tych środków w domu”.

ZOBACZ TAKŻE: Aborcyjny Dream Team zachęca do „bezpiecznej aborcji w czasach koronawirusa”

REKLAMA

Komentarze