REKLAMA

Rząd ukrywa przed Polakami, że przyjęto islamskich imigrantów? Jest stanowisko MSZ

Rząd ukrywa przed Polakami, że przyjęto islamskich imigrantów? Jest stanowisko MSZ

Szef MSZ, Jacek Czaputowicz, udzielił ostatnio wywiadu dla Le Figaro. Powiedział w nim m.in., że “Polska przyjęła 2700 imigrantów z Europy Zachodniej”. Po tych słowach wybuchła burza. Musiało interweniować polskie MSZ, które opublikowało specjalne oświadczenie w tej sprawie. 

REKLAMA

Szef MSZ pytany przez francuski dziennik o kwestie migracyjne podkreślił, że Polska przyjęła ponad milion Ukraińców oraz  “2700 migrantów przysłanych przez Europę Zachodnią”. Jak wiadomo – Dotychczas rząd utrzymywał, że Polska nie przyjęła i nie przyjmie imigrantów.

Tymczasem, na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych opublikowano specjalne oświadczenie tłumaczące wypowiedź Czaputowicza dla „Le Figaro”. W jego treści stwierdzono, że nie chodzi tutaj o unijny system relokacji imigrantów, któremu polski rząd cały czas się sprzeciwia.

Wypowiedź szefa MSZ dotyczy osób, dla których Polska była krajem pierwszego wjazdu do UE i które złożyły wniosek o udzielenie ochrony międzynarodowej w innym państwie unijnym. – czytamy w oświadczeniu. Resort dodaje, że w takim przypadku obcokrajowcy są cofani do państwa pierwszego wjazdu.

Jest to związane z położeniem geograficznym naszego kraju (graniczne państwo strefy Schnegen) i traktowaniem przez obywateli państw trzecich terytorium RP jako strefy tranzytowej do innych państw UE. – napisano.

 

medianarodowe.com / wmeritum.pl / Twitter

REKLAMA

Komentarze