REKLAMA

Rozmowy handlowe z Chinami zakończone fiaskiem – USA nakłada wysokie cła

Rozmowy handlowe z Chinami zakończone fiaskiem – USA nakłada wysokie cła

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump zalecił rozpoczęcie nakładania ceł na praktycznie cały import z Chin o wartości około 300 mld dolarów. Rozmowy z Chinami zakończyły się fiaskiem. Pomimo tego szefowie resortów finansowych obu stron z zadowoleniem odnoszą się do atmosfery negocjacji, która była „konstruktywna” i „otwarta”.

REKLAMA

Pełnomocnik USA ds. handlu Robert Lighthizer powiedział – „Prezydent Trump polecił rozpocząć procedurę podwyższenia ceł na praktycznie cały pozostały import z Chin o wartości 300 mld dolarów”. Rozmowy odbyły się w czwartek i piątek.

Zobacz także: [UJAWNIAMY] Pełna treść raportu z rozmowy Kaczyński – Ash

Pekin wyraża ubolewanie związku z nałożoną w piątek podwyżką karnych ceł na towar o wartości 200 mld dolarów rocznie. Zapowiedziano także użycie odpowiednich środków odwetowych. Nie zostało wyjaśnione jakie kroki zostaną podjęte.

Robert Lighthizer w swoim oświadczeniu po zakończonych fiaskiem rozmowach amerykańskiego ministra ds. finansów Stevena Mnuchina oraz wicepremiera Chin Liu He, podkreślił że mimo braku przełomu, rozmowy przebiegały w „konstruktywnej” atmosferze oraz były one „otwarte”.

Prezydent podkreśla swoje dobre stosunki z Prezydentem Chin Xi Jinpingiem

Prezydent Donald Trump na swój sposób wyraził przebieg rozmów z Chińczykami na Twitterze, gdzie wskazał na swoje bardzo silne relacje z Prezydentem Chin – „Relacje pomiędzy Prezydentem Xi Jingpingiem, a mną są bardzo silne. Rozmowy będą w przyszłości kontynuowane”.

Poinformował także, że związku z fiaskiem rozmów na Chiny zostały nałożone cła, które w przyszłości mogą, ale nie muszą zostać zniesione. Ocenił także, że cła mogą przynieść pozytywny skutek dla amerykańskich rolników.

Już dziś w Warszawie o godzinie 14:00 spod Kancelarii Premiera wyruszy marsz przeciw żydowskim roszczeniom! Szczegóły odnośnie manifestacji #STOP447 znajdziecie Państwo TUTAJ

onet

https://www.youtube.com/watch?v=00QAl3IleHE
REKLAMA

Komentarze