REKLAMA

„Różaniec do granic” przekracza granice. Kolejne państwo bierze przykład z Polaków

„Różaniec do granic” przekracza granice. Kolejne państwo bierze przykład z Polaków

Wielka akcja modlitewna pod hasłem „Różaniec do granic” okazała się tak wielkim sukcesem, że kolejne państwa postanowiły wziąć przykład z Polaków. Wcześniej już Włosi deklarowali, że planują przeprowadzić identyczną akcję u siebie. Teraz postanowili do nich dołączyć Irlandczycy. 

REKLAMA

W Polsce akcja „Różaniec do granic” odbyła się 7 października w święto Matki Bożej Różańcowej. Inicjatywa świeckich, w którą zaangażowali się duchowni, stała się ogromnym sukcesem. Według szacunków organizatorów, wzdłuż polskich granic wspólnie na różańcu modliło się ponad milion Polaków. Główną intencją była modlitwa o pokój dla Polski, Europy i Świata.

W ślady Polaków postanowili pójść Włosi. Własną akcję wzorowaną na polskim „Różańcu do granic” zorganizowali 13 października. Dokładnie w rocznicę ostatniego z objawień fatimskich. Organizatorzy włoskiej modlitwy różańcowej apelowali: „Proście Matkę Bożą, aby uratowała Włochy i Europę od nihilizmu, islamistów i od zniszczenia wiary chrześcijańskiej”.

Na tym jednak nie koniec. Identyczną akcję zainicjowali wierni w Irlandii. Tam wspólną modlitwę różańcową zaplanowano na 8 grudnia. Tego dnia Kościół katolicki będzie obchodził uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

dorzeczy.pl

___________________
Zobacz najnowszy reportaż Mediów Narodowych

REKLAMA

Komentarze