REKLAMA

Roty Niepodległości pamiętają o Kresach: „To nadal jeden z tematów tabu”

Roty Niepodległości pamiętają o Kresach: „To nadal jeden z tematów tabu”

Roty Niepodległości zorganizowały z Warszawie konferencję „Nasze Ziemie Wschodnie w XXI wieku”. Wśród gości pojawili się Robert Bąkiewicz, Karol Kaźmierczak z portalu Kresy.pl czy Leszek Żebrowski.

REKLAMA

Konferencja „Nasze Ziemie Wschodnie w XXI wieku” była spotkaniem na temat sytuacji Polaków na Kresach w obecnych czasach. Udział w konferencji wzięli między innymi Robert Bąkiewicz – prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości i lider Rot, Karol Kaźmierczak z portalu Kresy.pl, Włodzimierz Osadczy z tematem „Kościół łaciński na Ukrainie: perspektywy rozwoju kulturowego i cywilizacyjnego w kontekście tradycji polskiej”, Mirosław Kapcewicz z Fundacji Młode Kresy czy Marcin Skalski.

Wydarzenie zgromadziło kilkadziesiąt patriotów z Warszawy oraz pobliskich okolic. Konferencja przebiegła pod patronatem Mediów Narodowych.

„Kresy Wschodnie to jeden z tematów tabu III RP. Nie możemy zapominać o naszym dziedzictwie i nie możemy zostawiać w potrzebie naszych rodaków poza obecnymi granicami Polski. Wychodząc z tego założenia zorganizowaliśmy w Warszawie konferencję „Nasze Ziemie Wschodnie w XXI wieku” – komentowały wydarzenie Roty Niepodległości.

REKLAMA

Komentarze