REKLAMA

Rosjanie przechwycili amerykański samolot rozpoznawczy

Rosjanie przechwycili amerykański samolot rozpoznawczy

W piątek rano agencja TASS informuje, że Rosjanie za pomocą myśliwca Su-27 mieli przechwycić amerykański samolot rozpoznawczy Boeing P-8 Poseidon. Incydent miał miejsce podczas manewrów wykonywanych przez rosyjską flotę na Morzu Czarnym.

REKLAMA

Agencja TASS opublikowała oświadczenie ministra obrony Siergieja Szojgu, w którym to Rosjanie przechwycili za pomocą myśliwca Su-27 amerykański samolot rozpoznawczy Boeing P-8 Poseidon i nakazali mu wycofać się z granicy rosyjskiej.

Czytaj więcej: Pożar na rosyjskim okręcie atomowym – zginęło 14 osób

Incydent miał prawdopodobnie związek z trwającymi na Morzu Czarnym manewrami rosyjskiej floty morskiej. Zorganizowano je w odwecie na ćwiczenia NATO z udziałem wojsk współpracującymi z sojuszem w ramach Partnerstwa dla Pokoju.

Rosjanie w połowie czerwca przechwycili amerykańskie bombowce, operujące w pobliżu granicy rosyjskiej w rejonach Morza Czarnego i Morza Bałtyckiego.

Boeing P-8 Poseidon to morski samolot na wyposażeniu armii Stanów Zjednoczonych. Zajmuje się rozpoznawaniem i patrolowaniem bazowania lądowego. Jest również przeznaczony do wykrywania i zwalczania okrętów podwodnych.

interia

REKLAMA

Komentarze