Rosja pokonana! Polacy blisko ćwierćfinału Mistrzostw Świata

/ tvp.info

Polscy koszykarze pozostają niepokonani na rozgrywanych w Chinach Mistrzostwach Świata. W pierwszym spotkaniu drugiej rundy grupowej biało-czerwoni wygrali dziś z Rosją 79:74. Przybliżyli się, tym samym, do awansu do ćwierćfinału.

Pierwsza część meczu w Foshan należała do Rosjan. Do przerwy Sborna prowadziła 40:34. Gra Polaków ożywiła się w drugiej połowie. Po trzeciej kwarcie podopieczni Mike’a Taylora przegrywali już tylko trzema punktami.

Czwarta odsłona to popis gry Polaków. W dużej mierze to zasługa wysokiej skuteczności z rzutów wolnych. Biało-czerwoni wygrali ostatnią odsłonę 26:17 i cały mecz 79-74.

Aborcja jako lek na przeludnienie. Kandydat na prezydenta USA przedstawia program

W niedzielę Polaków czeka jeszcze mecz z Argentyną. Jeśli jednak dziś Argentyńczycy pokonają Wenezuelę, awans naszych reprezentantów do ćwierćfinału będzie niemal pewny.

To czwarte zwycięstwo ekipy trenera Taylora. W pierwszej fazie Polska pokonała Wenezuelę, Chiny (po dogrywce) i Wybrzeże Kości Słoniowej.