REKLAMA

Ronaldinho zatrzymany. Kolejne problemy piłkarza z prawem

Ronaldinho zatrzymany. Kolejne problemy piłkarza z prawem

Ronaldinho – były gwiazdor piłki nożnej – został zatrzymany w Paragwaju. Brazylijczyk posługiwał się fałszywym paszportem. Razem z nim zatrzymano jego brata. Piłkarz miał już wcześniej problemy ze skarbówką.

REKLAMA

Bracia posługiwali się sfałszowanymi paszportami, z których wynikało, że są naturalizowanymi obywatelami Paragwaju. Wcześniej brazylijskie władze skonfiskowały paszport Ronaldinho, dlatego nie mógł on formalnie opuścić kraju. Piłkarz i jego brat mieli przyjechać do stolicy Paragwaju – Ansuncion, na zaproszenie właściciela lokalnego kasyna.

Gender uchwała w Poznaniu. Ponad 11,5 tys. podpisów do wojewody z apelem o jej uchylenie

Piłkarz od dłuższego czasu ma problemy ze skarbówką. W 2018 r. fiskus próbował wejść na jego konta, ale ten wcześniej zdołał je opróżnić. Służby zajęły więc część jego majątku, m.in. samochody i dzieła sztuki. W lipcu ubiegłego roku sąd zablokował prawie 60 proc. nieruchomości należących do Ronaldinho. Władze skonfiskowały wtedy jego paszport.

Ronaldinho to jeden z najlepszych piłkarzy w historii. Grał m.in. w Barcelonie i Milanie. W 2002 r. ze swoją reprezentacją zdobył mistrzostwo świata. W 2005 r. otrzymał Złotą Piłkę dla najlepszego zawodnika globu.

REKLAMA

Komentarze