REKLAMA

Rekonstrukcja rządu: kilku ministrów z mandatami

Rekonstrukcja rządu: kilku ministrów z mandatami

Do Parlamentu Europejskiego po zdecydowanej wygranej Prawa i Sprawiedliwości z rządu odejdzie kilku ministrów. Wśród nich m.in. Joachim Brudziński czy Beata Szydło. Ostateczna rekonstrukcja zakończy się nie później niż do 10. czerwca.

REKLAMA

Nazwiska ministrów, którzy zostaną europosłami jeszcze nie są znane. Dało się to odczuć podczas wieczoru wyborczego Prawa i Sprawiedliwości. W poniedziałek ma dojść do spotkania Premiera Mateusza Morawieckiego z prezesem partii Jarosławem Kaczyńskim. Rekonstrukcja rządu ma potrwać do 10. czerwca.

Szefostwo PiS nie spodziewało się uzyskania mandatu do Parlamentu Europejskiego przez minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbietę Rafalską – „Tego się nie spodziewaliśmy”.

Czytaj więcej: Papież ostro o aborcji: nieludzka mentalność eugeniczna

Do Brukseli wyjechać ma na pewno rzecznik partii Beata Mazurek. Ważą się losy drugiej osoby rzecznik rządu Joanny Kopcińskiej. Jak da się usłyszeć w kuluarach, obie działaczki są ważne dla kierownictwa – „To duże straty dla nas, bo to bardzo sprawne rzeczniczki. Trudno będzie je zastąpić”. 

Decyzje co to zmian personalnych w rządzie mają zapaść realnie w ciągu dwóch-trzech dni, informują sztabowcy partii rządzącej – „Teraz jest czas konsumpcji sukcesu” – mówią politycy PiS.

Znanymi nazwiskami z rządu, które mają odejść są to: Beata Szydło (wicepremier), .Joachim Brudziński (MSWiA), Anna Zalewska (MEN), Beata Kempa (pełnomocnik ds. uchodźców) czy wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

wp.pl

REKLAMA

Komentarze