REKLAMA

Red. Michalkiewicz ujawnia tajną notatkę MSZ o roszczeniach żydowskich [WIDEO]

Red. Michalkiewicz ujawnia tajną notatkę MSZ o roszczeniach żydowskich [WIDEO]

Dzisiejszym gościem redaktora Michała Jelonka w Mediach Narodowych był redaktor Stanisław Michalkiewicz. Dotyczyła ona ujawnionej notatki z rozmowy pomiędzy przedstawicielami polskiej i amerykańskiej dyplomacji na temat żydowskich roszczeń.

Notatka jest zapisem rozmowy pomiędzy pełnomocnikiem ministra spraw zagranicznych do kontaktu z diasporą żydowską Jackiem Chodorowiczem, a Thomasem Yazdgerdi, reprezentantem Departamentu Stanu USA do spraw holocaustu. Rozmowa odbyła 29 października ubiegłego roku.

– Powiedział to, że Departament Stanu oczekuje od polskich władz, że podejmą rokowania w sprawie realizowania roszczeń dotyczących mienia bezdziedzicznego i to dosyć szybko – powiedział red. Michalkiewicz o ujawnionej przez siebie notatce.

Notatka zawiera informacje, o tym, że USA oczekują od Polski ulegnięcie bezprawnym żydowskim roszczeniom. Departament Stanu miałby naciskać na ustalenie konkretnych kwot roszczeń. Po wyborach w 2019 roku cała sprawa miałaby przyśpieszyć.

– Formalnie rzecz biorąc ta ustawa nie odnosi się do Polski – powiedział red. Michalkiewicz na temat amerykańskiej ustawy 447, przestrzegając przy tym, że sama ustawa jest bezprawna więc o niczym to nie świadczy.

Całość rozmowy w nagraniu poniżej, zapraszamy:

REKLAMA

Komentarze