REKLAMA

Recep Erdogan zapowiedział podjęcie odpowiednich kroków wobec Syrii

Recep Erdogan zapowiedział podjęcie odpowiednich kroków wobec Syrii

Recep Erdogan, który przebywa obecnie z wizytą dyplomatyczną na Ukrainie zapowiedział zastosowanie odpowiednich kroków wobec sytuacji w Syrii. Z rejonu Idlib ucieka około miliona osób uciekających przed wojną.

REKLAMA

Podczas wizyty na Ukrainie Prezydent Turcji Recep Erdogan odniósł się do wydarzeń z syryjskiego rejonu Idlib skąd ucieka w kierunku jego kraju około milion osób. Ostatnio miał miejsce ostrzał artyleryjski ze strony Syrii wobec tureckiego personelu wojskowego.

„Nie możemy się z tym godzić. Podejmujemy odpowiednie kroki z powietrza i lądu. Będziemy je kontynuować” – powiedział Erdogan odnosząc się tym samym do ośmiu ofiar tureckiego wojska.

Zobacz także: Kardynał Sarah ostrzega: Rezygnacja z celibatu zniszczy kapłaństwo i Kościół

Wołodymyr Zełenski porównał konflikt w Syrii z sytuacją na wschodniej Ukrainie – „Ukraina, która szósty rok jest w stanie wojny, jak nikt inny rozumie i podziela ból takiej straty” – oświadczył ukraiński przywódca.

Zgodnie z informacjami ukraińskiej agencji prasowej Interfax turecki przywódca obwinił Rosję za łagodne traktowanie działań podejmowanych przez syryjski rząd.

„My byliśmy cierpliwi. Przez ataki syryjskiego reżimu, na które Rosja przymykała oczy, ponad milion ludzi ucieka w stronę naszej granicy” – podkreślił Prezydent Turcji.

Erdogan powiedział wcześniej w poniedziałek, że w wyniku działań odwetowych sił tureckich zginęło od 30 do 35 syryjskich żołnierzy. Sprecyzował, że turecka artyleria uderzyła w 46 celów.

interia/pap

REKLAMA

Komentarze