REKLAMA

Media Narodowe: Recenzja płyty „Polsko Warszawski”

Media Narodowe: Recenzja płyty „Polsko Warszawski”

Płyta ma już 3 lata, więc ludzie, którym bliska jest scena rapu patriotycznego znają ją dobrze. Ja miałem okazję poznać ją dopiero 2 miesiące temu. Co mogę o niej napisać… jestem naprawdę pod wrażeniem. Muzyka i nawijka Karata na płycie to rap patriotyczny i warszawska przedwojenna muzyka, staro-warszawski styl.

Kart w znakomity sposób łączy Polski i warszawski lokalny patriotyzm. Na płycie znajdziecie 80 minut znakomitego rapu i tak jak rzecze KARAT w kawałku Polsko Warszawski sznyt. Płyta nie zawiera zbędnej elektroniki, ale za to zawiera warszawską gwarę nawijaną w znakomity sposób przez Karata (po warszawsku i z fasonem). Na płycie usłyszycie żywe instrumenty takie jak: perkusja, gitara basowa, mandolina i saksofon, co trzeba powiedzieć jest strzałem w 10 i podkreśla niebanalny charakter tej płyty. W kilku kawałkach słuchać też tzw. skrecze, które zrobił Dj Gondek.

REKLAMA

Jak na każdej płycie raperów właściwie każdy kawałek nawijany jest z gośćmi zaproszonymi przez Karata wśród nich znajdziecie między innymi Bonus RPK, Jacol PP, Kowal PP, Elvis i Elfue PS, Radar WSP/PS, HDS, Dudek, Kafar Dix 37, Warszawski Desant, Kryptonim, Kokot OV, Ak – 47.

Teksty na płycie są ostre i mówiące prosto z mostu o problemach młodych ludzi. Jest również o błędach, które niestety popełniają, można powiedzieć, że to teksty życia ulicy. Mówią o tym kawałki Co Ci strzeliło do głowy, Życie ucieka, a także Kontrola. Płyta niesie ze sobą także wartości patriotyczne i nacjonalistyczne znakomicie wyrażone w kawałach Polska nie Europa czy Na ulicę wyjdźcie. Oczywiście nie może zabraknąć problemów historycznych związanych z banderyzmem i rzezią Polaków na Kresach. W kawałkach Pod krwawą banderą i Jebać waszą okupację, artysta w sposób kategoryczny wskazuje na to co zrobili Ukraińcy na Kresach oraz jasno i bez ogródek nawija jak „polskie elity” próbują w różny sposób relatywizować te zbrodnie.

Nie sposób nie odwołać się mnie, jako Warszawiakowi, do nawijki związanej z naszą Stolycą. Takie kawałki jak Polski Warszawski sznyt, Po Warszawsku, Styl Warszawski, czy absolutny hicior na tej płycie Stolica serca, rusza każdego chłopaka z Warszawy.

Płyta naprawdę godna polecenia dla wszystkich prawych słuchaczy.

KARAT Napalm Grupa
„Polsko Warszawski”
Rok wydania: 2014
Produkcja: Jarus BS Studio
Wydawnictwo: Ciemna Strefa

Polecamy przesłuchać również promomix całej płyty.

 

autor:

KonserwaAMDG
REKLAMA

Komentarze