REKLAMA

Ranking CBOS. Duda liderem zaufania, Kidawa Błońska anty-liderem.

Ranking CBOS. Duda liderem zaufania, Kidawa Błońska anty-liderem.

Główni politycy PiS znaleźli się w czołówce przeprowadzonego przez CBOS badania. Prym wiodą prezydent i premier, ale notują jednocześnie spadek zaufania. Największą nieufnością Polacy obdarzają Małgorzatę Kidawę-Błońską (KO) oraz Jarosława Kaczyńskiego.

REKLAMA

Badanie przeprowadzono na przełomie maja i czerwca. Andrzej Duda cieszy się według niego największym poziomem zaufania ankietowanych (56 proc.). Oznacza to jednak spadek o 6 pkt. procentowych w porównaniu do marca. Z drugiej strony, głowie państwa nie ufa 33 proc. badanych. Jest to wzrost o 4 pkt. proc.

Tuż za prezydentem, w rankingu plasuje się Mateusz Morawiecki (54 proc.), ale ze spadkiem zaufania o 5 pkt. proc. Jednocześnie, brak ufności wobec premiera wyraża 34 proc. ankietowanych, o 4 pkt. proc. więcej niż w marcu.

Trzecią lokatę zajmuje Łukasz Szumowski. Ten jednak zanotował przyrost zaufania społecznego o 7 pkt. proc. Ministrowi zdrowia zawierza 53 proc. Polaków. Mimo to, znacznie zwiększył się względem niego poziom nieufności (z 11 do 25 proc.).

Ranking zaufania społecznego
Źródło: CBOS, PAP

Wśród polityków opozycji, największym zaufaniem cieszy się lider PSL- Władysław Kosiniak-Kamysz (38 proc.), aczkolwiek spadek nie ominął również jego.

Czołowi politycy Koalicji Obywatelskiej- Borys Budka i Tomasz Grodzki cieszą się jednakowym zaufaniem- 23 proc. Poziom nieufności wobec nich jest jednak wyższy; odpowiednio- 41 i 38 proc.

Największą nieufnością ankietowani obdarzają jednak kogoś innego. To Jarosław Kaczyński i Małgorzata Kidawa-Błońska. Prezesowi PiS nie dowierza 47 proc. badanych, przy relatywnie wysokim poziomie zaufania- 40 proc. Sprawa gorzej rysuje się w przypadku byłej kandydatki na prezydenta z ramienia KO. Kidawa-Błońska w rankingu nieufności osiągnęła bowiem niechlubne pierwsze miejsce- 48 proc. Jednocześnie, ufność wobec niej deklaruje 25 proc. badanych.

Więcej o badaniu pisze Polska Agencja Prasowa: https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C664849%2Ccbos-prezydent-premier-i-minister-zdrowia-liderami-rankingu-zaufania-kidawa

Źródło: PAP

REKLAMA

Komentarze