REKLAMA

Rafał Gaweł wywinie się wymiarowi sprawiedliwości. Dostał norweski paszport

Rafał Gaweł wywinie się wymiarowi sprawiedliwości. Dostał norweski paszport

To już niestety pewne – nie będzie Europejskiego Nakazu Aresztowania dla Rafała Gawła. Oszust który założył Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych najprawdopodobniej wywinie się wymiarowi sprawiedliwości.

REKLAMA

Wszystko dlatego, że ten prawomocnie skazany za oszustwa finansowe lewicowy ekstremista otrzymał właśnie norweskie obywatelstwo, a Norwegia nie jest członkiem UE. Założyciel Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych uniknie więc prawdopodobnie wyroku, chyba że nierozważnie wróci do kraju. Znany jest jednak z radykalnej ojkofobii, więc taki błąd raczej mu nie grozi.

Gaweł uciekł do Norwegii, aby ubiegać się o azyl polityczny, stwierdził bowiem, że jest prześladowany przez polski rząd. Fortel ten niestety mu się udał ponieważ przestępca dostał właśnie norweskie obywatelstwo.

– Norwegia nie jest członkiem Unii Europejskiej i nie mamy z nią żadnego szczególnego porozumienia, które pozwalałoby stosować Europejski Nakaz Aresztowania. Dlatego ten Nakaz nie będzie mógł być wydany w sytuacji, gdy Sąd Okręgowy w Białymstoku będzie miał potwierdzoną informację, że skazany przebywa poza terytorium UE – zdradził portalowi „DoRzeczy” Łukasz Piebiak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Jest jeszcze mała szansa na sprawiedliwość

Prokurator będzie występował o tymczasowe aresztowanie i ekstradycję Rafała Gawła z terytorium Królestwa Norwegii- wszystko dlatego, że radykalny lewicowy ekstremista jest podejrzany o kolejne przestępstwa, nieujawnione jeszcze opinii publicznej. Po Gawle można spodziewać się wszystkiego – aby ratować się przed wyrokiem udowadniał przed sądem, że jest osobą chorą psychicznie.

Póki co nie wiadomo czy ta ostatnia szansa na sprowadzenie tego przestępcy do Polski się ziści.

NCZAS

REKLAMA

Komentarze