REKLAMA

Fundacja PZU sponsorem judaistycznej sekty Chabad Lubawicz

Fundacja PZU sponsorem judaistycznej sekty Chabad Lubawicz

Jak donoszą media, Fundacja PZU wsparła finansowo jedną z organizacji żydowskich.

I rzeczywiście, po odwiedzeniu serwisu chabad.org.pl, można znaleźć informację „Strona internetowa Chabad Lubawicz oraz pracownia multimedialna powstały dzięki wsparciu: Fundacja PZU”.

Brak obrazka

Czym jest Chabad Lubawicz? Jest to grupa zrzeszająca chasydów (wyznawców chasydyzmu, religii będącej odłamem judaizmu), powstała pod koniec XVIII wieku w rosyjskiej miejscowości Lubawicze. Zgromadzenie te nakłania osoby o pochodzeniu żydowskim (ale nieposiadające matki o żydowskich korzeniach) do przejścia na judaizm.

W Polsce, Chabad Lubawicz reprezentowany jest przez Fundację Chai. Zajmuje się ona m.in. rozpowszechnianiem kultury żydowskiej, edukacją na jej temat, a także pomocą osobom wyznania Mojżeszowego mieszkającym na terenie Polski. Co więcej, Fundacja Centrum Żydowskie jest rekomendowana przez Chabad Lubawicz na świecie jako Chabad Lubawicz w Polsce.

Brak obrazka

Krytycy zaznaczają, że członkowie Chabad Lubawicz należą do ortodoksyjnych zwolenników Kabały, a ich działalność nosi charakter sekty. Pojawiają się także przypuszczenia co do kontaktu chasydów z politykami w kraju i na świecie.

NCZAS.COM

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze