REKLAMA

PZN reaguje. Jan Ziobro skreślony z kadry B skoków narciarskich

PZN reaguje. Jan Ziobro skreślony z kadry B skoków narciarskich

PZN wydał oświadczenie w związku z oskarżeniami skoczka narciarskiego, Jana Ziobry.

Po zapoznaniu się z przebiegiem uczestnictwa oraz ze stanowiskiem sztabu szkoleniowego Kadry B oraz Dyrektora Adama Małysza, które dotyczyły publicznych wypowiedzi zawodnika Jana Ziobry, Prezydium PZN stwierdza, że odczucia zawodnika o dyskryminowaniu Go przez członków sztabu szkoleniowego są nieuzasadnione, a powołania do udziału w zawodach FIS były podyktowane tylko i wyłącznie aktualnym poziomem sportowym. – pisze PZN.

REKLAMA

Przypominamy, że Ziobro publikował filmy w których oskarżał PZN o dyskryminację. W jednym z nich powiedział m.in. Panie Adamie Małyszu, niech pan mnie nie straszy, bo pan wie, że jeszcze nie powiedziałem wszystkiego. Jak powiem, to dopiero zrobi się niektórym gorąco. Niech to pan powie nazwiska, które mnie niszczą, to panu powinno zależeć.

Polski Związek Narciarski dodał w oświadczeniu, że „zaleca” nie udzielanie się w kwestii skoczka. W związku z oświadczeniem zawodnika o zawieszeniu swojej kariery sportowej, Prezydium PZN podjęło decyzję o skreśleniu Jana Ziobry ze składu Kadry Narodowej B w skokach narciarskich z dniem 15.01.2018 roku. Prezydium PZN stwierdza także, że medialne zamieszanie w tej sprawie i w tym okresie działa negatywnie na przygotowania zawodników do Igrzysk Olimpijskich i zaleca członkom sztabów szkoleniowych Kadr Narodowych A, B i Młodzieżowej C oraz Dyrektorowi Adamowi Małyszowi, nie udzielanie wypowiedzi na ten temat.

Twitter/gosc.pl

REKLAMA

Komentarze