REKLAMA

Przypominamy: Od dzisiaj nie trzeba już zasłaniać się maseczką

Przypominamy: Od dzisiaj nie trzeba już zasłaniać się maseczką

Zniesiony została nakaz noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. Nakaz zakrywania twarzy i nosa nadal ma obowiązywać w zamkniętych przestrzeniach takich jak: sklepy, restauracje, poczty, kościoły. Wlicza się w to także zatłoczony chodnik. Pozostaje nadal nakaz zachowania dwumetrowej odległości, dystansu w przestrzeni publicznej.

Obowiązek zakrywania się maseczką ma być utrzymany także w autobusach, kinach, teatrach, salonach tatuażu i masażu oraz urzędach.

REKLAMA

Zmieniono także limity osób mogących uczestniczyć w obrzędach kultu religijnego w kościołach, znosząc obostrzenie co do ilości osób. Podobnie w restauracjach, gdzie będzie mogło usiąść więcej osób. Jednak nadal z zachowaniem dystansu. Od 6 czerwca mają ruszyć także siłownie oraz kluby fitness i baseny, place zabaw kina, teatry oraz salony urody. Można będzie zorganizować wesela do 150 osób.

 – Dopóki liczba nowych zachorowań nie maleje, jest za wcześnie, aby decydować się na luzowanie obostrzeń. Myślę, że jeśli pozwolimy ludziom chodzić po ulicach bez maseczek, oni nie będą ich nosili także w sklepach. Poczują rozluźnienie, przestaną się obawiać, nie będą pamiętać o maseczkach, także w bardziej zatłoczonych miejscach. Kto będzie ich sprawdzał? Policja? – mówi dr hab. Tomasz Dzieciątkowski, mikrobiolog i wirusolog z Katedry i Zakładu Mikrobiologii Lekarskiej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Wypowiedzi tej udział w wywiadzie dla Onetu.

Minionej doby Ministerstwo Zdrowia nie odnotowało żadnego zgonu wywołanego przez COVID-19.

Źródło: Onet

REKLAMA

Komentarze