REKLAMA

Przewodniczący niemieckiego parlamentu staje za Polską w sprawie Nord Stream 2

Przewodniczący niemieckiego parlamentu staje za Polską w sprawie Nord Stream 2

Zaskakującą opinię wystosował przewodniczący niemieckiego parlamentu Wolfgang Schaeuble. Podziela on zdanie państwa wschodnich, w tym Polski w sprawie budowy rurociągu Nord Stream 2. Równocześnie przestrzega jednak przed sabotowaniem trwających prac.

REKLAMA

Podczas udzielonego wywiadu dla Die Welt, przewodniczący Bundestagu Wolfgang Schaeuble zaskakująco podzielił opinię krajów wschodnim, w tym Polski w sprawie Nord Stream 2. Powiedział, iż – „Błędem było zignorowanie poglądów naszych wschodnich sąsiadów”.

Jego zdaniem takie działanie Niemiec ponad głowami swoich partnerów doprowadziły w znacznym stopniu do utraty zaufania do jego kraju.

Czytaj więcej: Aborcja jako lek na przeludnienie. Kandydat na prezydenta USA przedstawia program

Jednocześnie przestrzega kraje wschodniej Europy przed sabotowaniem trwających już prac nad projektem Nord Stream 2 – „Z perspektywy ogólnoeuropejskiej sabotowanie projektu w sposób okrężny nie jest rozsądnym rozwiązaniem”.

„Wszyscy ponosimy pełną odpowiedzialność za wspólną Europę: w Berlinie i Paryżu, tak jak w Warszawie i Budapeszcie” – ocenił przewodniczący Bundestagu Wolfgang Schaeuble.

Dania opóźnia prace nad Nord Stream 2

Początkowo projekt gazociągu Nord Stream 2 miał zostać ukończony w 2019 roku, jednakże Dania nie wydała jeszcze oficjalnej zgody co do jego przebiegu przez duńską strefę ekonomiczną. Tamtejszy rząd nie potwierdził jeszcze, czy projekt nie będzie wpływał negatywnie na środowisko naturalne.

Interia

REKLAMA

Komentarze