REKLAMA

Prowokacja LGBT na Marszu Powstania Warszawskiego

Prowokacja LGBT na Marszu Powstania Warszawskiego

Wczorajsze obchody 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego zostały zakłócone przez prowokację środowiska, które zraża do siebie wszystkich po kolei – nawet samych siebie.

REKLAMA

Mowa tu oczywiście o działaczach i sympatykach środowiska LGBT.

Domagający się tolerancji i szacunku, wiecznie walczący ze społeczeństwem i głośno domagający się atencji homopropagandziści nie byli w stanie uszanować, jednego w roku, takiego dnia.

O godzinie 17.00, czyli w godzinę wybuchu Powstania Warszawskiego, Polacy oddali hołd walczącym za ojczyznę w sierpniu 1944 r.

Następnie, jak co roku, z ronda Romana Dmowskiego wyruszył Marsz organizowany m.in. przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości.

Uczestnicy marszu przeszli ulicą Marszałkowską, następnie Królewską, Krakowskim Przedmieściem, a w końcu ulicą Miodową przeszli na plac Krasińskich przed Pomnik Powstania Warszawskiego.

W internecie pojawiły się zdjęcia, na których widać, że nie wszyscy byli w stanie uszanować rocznicę niepodległościowego zrywu. Na trasie przemarszu na jednym z budynków lewicowi aktywiści wywiesili flagę LGBT ze znakiem Polski Walczącej.

Kolejną prowokacją i chęcią zabłyśnięcia, standardowo, brakiem szacunku i poszanowania tradycji i historii, były liczne próby kontrmanifestacji do marszu oddającego cześć i hołd bohaterom, powstańcom.

Z uśmiechami na ustach Obywatele RP, Akcja Demokracja czy Studencki Komitet Antyfaszystowski chcieli zakłócić przemarsz.

„Nacjonalistyczne bojówki gloryfikujące wojnę i przemoc zawłaszczyły rocznicę Powstania Warszawskiego i narzuciły własną narrację. Według tej narracji powstańcy walczyli o białą, czystą etnicznie i homofobiczną Polskę. Nie jest to prawdą, w Powstaniu walczyły również osoby LGBT+, imigranci, socjaliści, feministki i osoby o innym kolorze skóry.” – napisali w oświadczeniu Obywatele RP.

dorzeczy.pl/twitter.com

REKLAMA

Komentarze