REKLAMA

Proszą Franciszka o zablokowanie ekshumacji Franco

Proszą Franciszka o zablokowanie ekshumacji Franco

Sympatycy wieloletniego przywódcy Hiszpanii gen. Francisco Franco proszą Ojca Świętego o zablokowanie możliwości ekshumacji. W apelu do Franciszka zaznaczyli, że to może być pierwszy krok do prześladowań katolików przez lewicowe rządy Pedro Sancheza.

W apelu do Franciszka zwolennicy gen. Francisco Franco proszą, aby Papież zablokował ekshumację ze względu na to, iż zwłoki byłego wieloletniego przywódcy Hiszpanii spoczywają w bazylice. Znajduje się ona w mauzoleum Doliny Śmierci.

Brak obrazka

Czytaj więcej: W przyszłym tygodniu kolejna debata? Tym razem organizatorem TVN

“Z jednej strony w konflikcie walczyli marksiści antyhiszpańscy, przeciwnicy Boga, (…) a z drugiej obrońcy Hiszpanii, wiary katolickiej oraz chrześcijańskiego światopoglądu o człowieku i społeczeństwie” – podkreślili twórcy listu.

Przypomnieli również o wielu ofiarach po stronie duchownych, których zabili zwolennicy lewicowych rządów. W hiszpańskiej wojnie domowej zginęło wówczas tysiące duchownych oraz 13 biskupów.

Autorzy listu przestrzegają Papieża Franciszka, przed wzrostem antyklerykalnej retoryki i metod lewicowego i socjalistycznego rządu Pedro Sancheza. Ekshumacja zwłok Franco może być krokiem naprzód w rozwoju antykościelnych działań.

W piątek hiszpańscy biskupi skrytykowali rząd Sancheza za dążenie do ekshumacji Franco z motywów politycznych. Zaznaczyli jednak, że nie będą się sprzeciwiać orzeczonej przez SN zgodzie na przeniesienie prochów generała.

rmf24

REKLAMA

Komentarze