REKLAMA

Prokuratura zdecydowała. Nie będzie kolejnej sekcji zwłok Kosteckiego

Prokuratura zdecydowała. Nie będzie kolejnej sekcji zwłok Kosteckiego

Prokuratura nie przychyliła się do żądań rodziny Kosteckiego i zdecydowała, że nie będzie drugiej sekcji zwłok pięściarza. Urzędnicy wydadzą w tej sprawie decyzję odmowną – dowiedziała się „Rzeczpospolita”.

REKLAMA

W imieniu rodziny wniosek o ponowną sekcję zwłok Kosteckiego złożył Roman Giertych. Rodzina nie zgadza się z decyzją prokuratury – według nich mężczyzna nie mógł popełnić samobójstwa. Mają o tym świadczyć m.in. krwawe ślady na szyi pięściarza.

„Rzeczpospolita” podała jednak, że prokuratura nie zgodzi się na ponowną sekcję zwłok. Urzędnicy wyznaczyli patomorfolog z Zakładu Medycyny Sądowej, która ma wyjaśnić rodzinie wszelkie wątpliwości, a w przesłuchaniu biegłej będzie mógł uczestniczyć pełnomocnik rodziny.

Sprawa Dawida Kosteckiego stała się głośna, tuż po tym jak Służba Więzienna poinformowała, że pięściarz 2 sierpnia powiesił się na prześcieradle w swojej celi. Mężczyzna był głównym świadkiem ws. afery obyczajowej na Podkarpaciu.

Śmierć Dawida Kosteckiego jest szeroko komentowana w polskich mediach. O samobójstwie poinformowano 2 sierpnia – według SW mężczyzna powiesił się na prześcieradle. Współwięźniowie mieli niczego nie zauważyć ponieważ pięściarz wcześniej przykrył się prześcieradłem.

Radio Zet podaje, że Kostecki ujawnił na Facebooku powiązania policjantów ze światem przestępczym. Była to zemsta za to, że pięściarz został aresztowany tuż przed walką z legendą boksu, Royem Jonesem Jr.

radiozet/rzeczpospolita
REKLAMA

Komentarze