REKLAMA

Prokuratura wszczęła śledztwo ws. brutalnego zachowania policji w Rzeszowie

Prokuratura wszczęła śledztwo ws. brutalnego zachowania policji w Rzeszowie

Prokuratura wszczęła śledztwo ws. przekroczenia uprawnień funkcjonariuszy policji podczas zabezpieczania demonstracji w obronie tradycyjnych wartości i parady środowisk LGBT.

Za tydzień pierwsze przesłuchania świadków – informuje rzecznik prasowy Okręgu Podkarpackiego Młodzieży Wszechpolskiej, Izabela Pomykała.

REKLAMA

https://twitter.com/IzaPomykala/status/1026486298125770752

Na początku lipca, na Podkarpaciu zostali spałowani uczestnicy legalnej manifestacji środowisk katolickich i Młodzieży Wszechpolskiej o haśle przewodnim „w obronie tradycyjnych wartości”. Prokuratura wszczęła śledztwo ws. brutalnego zachowania policji.

Już wtedy Piotr Pomykała z Zarządu Głównego MW zapewniał, że Młodzież Wszechpolska zbiera dowody przeciwko służbom. Podkreślił, że zachowanie policji nie pozostanie bezkarne – To, że media manipulują wiemy doskonale. My zbieramy dowody z wydarzenia i będziemy rozprawiać się z kłamstwami.

Co ciekawe śledztwo prowadzi nasza dębicka prokuratura, która mamy nadzieje wykaże się rzetelnością i obiektywizmem – piszą wszechpolacy.

Dla przypomnienia: pokrzywdzeni, w większość działacze Młodzieży Wszechpolskiej podczas legalnego i zarejestrowanego zgromadzenia zostali bezpodstawnie zaatakowani przez Policję, która w oczywisty sposób opowiadała się po stronie nielegalnego już w tamtym momencie tzw. „Marszu Równości”.

REKLAMA

Komentarze